Így halad a városi uszoda építése – Mutatjuk a munkálatokat a magasból

Így halad a városi uszoda építése – Mutatjuk a munkálatokat a magasból

Jelenleg a betonozási folyamatok zajlanak, két toronydaru segíti a munkálatokat. Munkatársunk, Kohut Árpád a magasból örökítette meg a helyszínt.


Az uszoda 10 pályás nagymedencéje 220 centiméter mély és 50 méter hosszú lesz. Tanmedence, öltözők és egy közel 300 fős lelátó is helyet kap majd az épületben. 


Mint ahogy arról már korábban hírt adtunk, az új sportlétesítmény építésére az AQUA SE pályázott. A beruházással kapcsolatosan még tavaly novemberben városi, közgyűlési döntés is született: Nyíregyháza támogatja a TAO-s fejlesztést, a beruházáshoz a területet, ingatlant a megyeszékhely adja. Amint megtörténik az uszodának a használatba vétele, a létesítmény önkormányzati tulajdonba kerül. A beruházás mintegy 2 és fél milliárd forintból valósul meg. Ennek 750 millió forint az önereje, ám a város ezt az összeget is megkapja: a magyar kormány támogatja a fejlesztést.

Bővebb információkkal hétfőn érkezünk Nyíregyháza városi webportálján, és a Nyíregyházi Televízió napi híradójában.

 

Légifotók: Kohut Árpád