Idősek Világnapja – Idén is állatparki sétával várja az önkormányzat a nyíregyházi nyugdíjasokat
Fotó: Szarka Lajos

Az ENSZ közgyűlése 1991-ben nyilvánította október 1-jét az Idősek Világnapjává. Ebből az alkalomból – a világnap előtt egy nappal – szeptember 30-án pénteken ingyenes állatparki sétával ajándékozza meg a nyíregyházi nyugdíjasokat az önkormányzat.

Tavaly hatalmas volt az érdeklődés az Idősek Világnapján az önkormányzat programja iránt. A városvezetés akkor úgy döntött, hogy ingyenes állatparki sétával ajándékozza meg a nyíregyházi nyugdíjasokat. Több mint húszezer fő élhetett a lehetőséggel. Bíznak benne, hogy idén is sikerül megszólítani minden szépkorút, és részt is vesznek az örömünnepen. 2022-ben is a Nyíregyházi Állatparkba várják a nyugdíjasokat, ezúttal szeptember 30-án 9 órától. Itt a szokásnak megfelelően Nyíregyháza polgármestere köszönti majd az összegyűlteket. A belépéshez szükség lesz lakcímkártyára és nyugdíjas-igazolványra. Annyit már tudni lehet, hogy belépéskor mindenki kap hideg csomagot, távozáskor pedig szokott módon szerény ajándékban részesül az első ezer ember.