Idén is elindult a Doni Hősök Emléktúra
Fotók: Trifonov Éva

Idén is elérkezett Nyíregyházára a Doni Hősök Emléktúra, emlékezve ezzel a 79 évvel ezelőtti eseményekre. A II. szakasz február 11-én indul.

 

Vasárnap Nyíregyházán, a megyeháza előtti téren tartották a hagyományos Doni túra – Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 38 települését érintő, 2x100 km-es gyalogmenet – idei első szakaszának (98, 2 km 4 nap alatt) záró, koszorúzással egybekötött megemlékezését.

 

A program célja ezúttal is az, hogy az érintett települések számára a Don-kanyari offenzíva 79. évfordulójának megemlékezését segítse elő és a civil lakosságot testközelbe hozza a Magyar Honvédség múltjával. A 200 km során minden érintett település lakosai, gyermekei találkozhatnak a Magyar Honvédség II. világháborús „korszakával” a kadét hagyományőrzők közreműködésével.

 

A II. szakasz február 11-én indul és február 14-ig tart, megtéve ez idő alatt 106,8 km-et.

  1. nap: Döge, Szabolcsveresmart, Kékcse, Tiszakanyár, Dombrád
  2. nap: Dombrád, Újdombrád, Beszterec, Vasmegyer, Tiszarád, Nagyhalász, Kemecse
  3. nap: Kemecse, Nyírbogdány, Kék, Demecser, Berkesz
  4. nap: Berkesz, Nyírtass, Anarcs, Ajak, Kisvárda

Kapcsolódó galéria

Koszorúzás a Doni-harcokban elesett hősök emléktáblájánál