Hozták a kötelezőt - Szettet sem veszített a Fatum Nyíregyháza a Szent Benedek ellen

Utolsó előtti bajnoki mérkőzését játszott a naptári évben a Fatum Nyíregyháza. A női röplabdások az Extraligában a Szent Benedek ellen léptek pályára, és a mieinknél a kezdőben több olyan röplabdás is lehetőséget kapott, akik az elmúlt meccseken kevesebbet játszottak. Inneh-Varga Elizabet élt is az eséllyel, az első szettben rendre pontosan támadott. A balatonfürediek nem ijedtek meg az erősebb kerettel rendelkező nyírségiektől, sokáig tartották a lépést a Fatummal, de a hajrá a hazaiaknak sikerült jobban, és 25-20-ra nyerték a játékrészt. A második felvonásban rögtön előnyt szerzett a nyíregyházi gárda, és úgy tűnt, ez a játszma simább lesz. Varga mellett Vasileva volt még ponterős, és végig vezetett is a csapat, de a végjáték izgalmasan alakult. A korábban a szabolcsiaknál is játszó Valdez vállára vette a vendégeket, és faragtak a hátrányból, de a szettet ezúttal is Németh Szabolcs együttese nyerte, 25-22-re. A harmadik játékrész volt a legsimább, Varga megszerezte 20. pontját, és tízzel is vezettek a mieink a játszma derekán. Végül 25-13-ra hozta a szettet a Fatum, és 3-0-ra győzött. Még egy mérkőzést játszanak idén a lányok, december 22-én a Vasas érkezik a Continental Arénába. 

Fatum Nyíregyháza - Szent Benedek 3-0 ( 20, 22, 13)

Nyíregyháza: G. Francesco 1, Vasileva 10, Inneh-Varga 20, Fuchs 3, Pintér 6, Ortiz 6

Csere: Tóth F.(liberó), Radosová 12, Lacombe, Najdic

Németh Szabolcs vezetőedző: - Elégedett vagyok a játékkal, és a lányok hozzáállásával is. Több jó egyéni teljesítmény is volt ma, Varga Eliza a magyar szabály miatt kevesebb lehetőséget kapott eddig, de keményen dolgozik edzéseken, és ma remek teljesítményt nyújtott.