„Hősökről – hősöknek” címmel honvédelmi hetet tartottak a Bem József Általános Iskolában

„Hősökről – hősöknek” címmel honvédelmi hetet tartottak a Bem József Általános Iskolában
Honismereti vetélkedő is volt!
„Hősökről – hősöknek” címmel honvédelmi hetet tartottak a Bem József Általános Iskolában
„Hősökről – hősöknek” címmel honvédelmi hetet tartottak a Bem József Általános Iskolában
„Hősökről – hősöknek” címmel honvédelmi hetet tartottak a Bem József Általános Iskolában
„Hősökről – hősöknek” címmel honvédelmi hetet tartottak a Bem József Általános Iskolában

A Nyíregyházi Bem József Általános Iskolában nagy hangsúlyt fektetnek a nemzeti öntudat erősítésére, a hazafias nevelésre. Az intézmény is pályázott a Honvédelmi Sportszövetséghez „Az aktív kötődést kialakító, köznevelési intézmények fenntartói által szervezendő iskolai programok támogatására”. Az iskola közel félmillió forintos támogatásból tematikus hetet szervezett: az elmúlt napokban a honismeret, a hazaszeretetre nevelés kapott központi szerepet.

Baloghné Mester Éva intézményvezető elmondta:

A programsorozat keretében hétfőn akadályversenyen vehettek részt a gyerekek, amely nagyon izgalmasra, mozgalmasra sikeredett. Ezt követően honvédelmi vetélkedőt tartottunk március 15-e szellemében, illetve az erkölcsi nevelés, a hazafias nevelés is hangsúlyt kapott. Rajzversenyt is szerveztünk a gyerekeknek, illetve sportdélelőttünk is volt. Ezek mellett még vár egy meglepetés a tanulóinkra, hiszen ebben a hónapban még egy nagyszabású katonai bemutatót is szervezünk.

A változatos programokon az iskola tanulói, pedagógusai is szívesen, lelkesen vettek részt – így a honvédelmi hetet a jövőben hagyományként kívánják folytatni a Bemben.

Csütörtök délelőtt az 1848/49-es forradalom és szabadságharc eseményeire emlékeztek az iskolában. A hetedikesek ünnepi műsorral készültek; elhangzott a 12 pont és elszavalták a Nemzeti Dalt is.

A megemlékezés után az iskola udvarán található Bem szobornál koszorúztak, az ünnepségre nyírteleki, hagyományőrző huszárok is érkeztek.

Kapcsolódó galéria

Nemzeti ünnepség a Bem iskolában