Hőséggel búcsúzik a nyár - Sok napsütés várható fátyolfelhőkkel
Hőséggel búcsúzik a nyár - Sok napsütés várható fátyolfelhőkkel

Sok napsütés várható fátyolfelhőkkel, de már gomolyfelhők is képződnek, amelyekből a déli óráktól főként a Dunántúli-középhegység, a főváros, illetve az Északi-középhegység térségében néhol zápor, zivatar kialakulhat – írja az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Késő délután, estefelé a nyugati határvidékre egy-egy hevesebb zivatar szintén besodródhat. A délnyugati szelet élénk, helyenként erős lökések kísérik, zivatar környékén viharos széllökés is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet 30 és 36 fok között valószínű.

A gomolyfelhők a késő esti órákra mindenütt feloszlanak, ezt követően derült időre számíthatunk, csapadék nem várható. A déli, délkeleti szél többnyire mérsékelt marad. A legalacsonyabb hőmérséklet 14, 21 fok között alakul.