Hihetetlen! Három világbajnok is érkezik a Rally Hungary-re!

Hihetetlen! Három világbajnok is érkezik a Rally Hungary-re!
Hihetetlen! Három világbajnok is érkezik a Rally Hungary-re!

A nagy címek bár nem dőltek el a Spanyol Rallyn, a WRC2-es világbajnoki cím annak ellenére eldőlt, hogy a bajnokságot nyerő Andreas Mikkelsen nem indult a versenyen. Eldőlt a JWRC bajnoki cím is, melyet a finn Sami Pajari nyert, és jövő héten ő is indul Nyíregyházán.

Andreas Mikkelsen úgy szerezte első világbajnoki címét, hogy rajthoz sem állt a Spanyol Rallyn, azonban sem Mads Østberg (WRC2 4.), sem pedig Teemu Suninen (WRC2 2.) nem szerzett annyi pontot, hogy még életben tartsa vb esélyeit.
 
Így azonban Mads Østberg és Andreas Mikkelsen is világbajnokként érkezik a Rally Hungary-re, ahol Mikkelsen az első Európa-bajnoki címét is bebiztosíthatja.
 
A JWRC bajnoki cím ugyancsak eldőlt Spanyolországban, ahol ezt a 20 éves, finn Sami Pajari nyerte, aki az utolsó olyan világbajnok, amit 2WD autóval szereznek. Pajari ugyancsak indul a Rally Hungary-n.