Hétvégére jön a tavasz - Afrikai léghullámok érkeznek

Hétvégére jön a tavasz - Afrikai léghullámok érkeznek

Kedden közepesen és erősebben felhős időszakok váltakoznak. Estétől a Dunántúl délkeleti, valamint Duna-Tisza köze déli részein hószállingózás, havazás valószínű. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között lesz. Késő estére többnyire +2 és -6 fok közé hűl le a levegő - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Szerda reggelre sokfelé képződhet köd, majd napközben változóan-erősen felhős, helyenként tartósabban párás, ködös idő várható. Északnyugaton megélénkül a déli-délkeleti szél. Hajnalban -11, -3, délután -1, +4 fok várható - írta az Időkép.

A hétvégén viszont egy nyugat-európai ciklon előoldalán Afrika felől átmenetileg igen enyhe, viszonylag nedves léghullámok érkeznek fölénk. A hőmérséklet több helyen 10 fok fölé emelkedhet. Aztán a jövő héten ismét lehűlés valószínű – írták a meteorológusok.

szeretlekmagyarorszag.hu