Hétvégén jön a hidegfront, de pénteken még marad a kánikula

Hétvégén jön a hidegfront, de pénteken még marad a kánikula
Hétvégén jön a hidegfront, de pénteken még marad a kánikula

A szombat délután érkező hidegfront előtt még igazi strandidő vár ránk pénteken, 35, néhol akár 36 fokkal – derül ki a met.hu oldalán.

A nap folyamán túlnyomóan derült, napos, száraz idő várható. Eleinte még néhol élénk nyugati, délnyugati szél mérséklődik, majd pénteken helyenként megélénkül a déli, délkeleti. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 13 és 20 fok között valószínű.

A legmagasabb nappali hőmérséklet pénteken 30 és 35 fok között alakul.

Péntekre még az ország nagy területére – Budapestre, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád-Csanád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére – a hőség miatt adtak ki figyelmeztetést.

Az UV-B sugárzás a hét utolsó munkanapján is extrém lesz.