Hétfőn is nagyon erős lesz az UV-B sugárzás - Figyelmeztetést adott ki az OM

Hétfőn is nagyon erős lesz az UV-B sugárzás - Figyelmeztetést adott ki az OM
Hétfőn is nagyon erős lesz az UV-B sugárzás

Hétfőre is figyelmeztetést adott ki a nagyon erős UV-B sugárzás veszélye miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Arra kérnek mindenkit, hogy fokozottan védekezzenek a napsugárzás okozta leégés ellen. Ha lehetséges, 11 és 15 óra között kerüljék a napozást. Vállat takaró póló, szalmakalap, fényvédő krém használata mindenképpen javasolt. Ilyenkor normál bőrtípusnál már 15-20 perc napon tartózkodás esetén is bőrpír keletkezhet – írták.

A várható UV-B értékek területi eloszlása a meteorológiai szolgálat weboldalán tekinthető meg. Az előrejelzés szerint hétfőn a leghidegebb órákban 13-19 fok lesz. Napközben 29-33 fokig melegszik a levegő.

hirado.hu