Hétfőn a békéért és a kárpátaljai, menekülni kényszerülő gyermekekért szólal meg Mága Zoltán hegedűje Nyíregyházán! 

A harmadszorra útjára induló 100 templomi jótékonysági koncertsorozatának debreceni nyitóelőadása után február 28-án, hétfőn 19 órától Nyíregyházán, a Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyházban szólal meg a Liszt Ferenc-díjas hegedűművész hangszere, hogy az ökumenikus missziójának Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei városából is az ukrán háború miatt Kárpátaljáról menekülni kényszerülő gyermekeknek, családoknak nyújthasson segítséget. 

A hangversenyen a Budapesti Primarius Szimfonikus Zenekar kíséretében Fischl Mónika és Boncsér Gergely operaénekesek, valamint Szulák Andrea előadóművész közreműködésében megrendezendő koncerten imát is mondanak a békéért, az Ukrajnában élő embertársainkért.

Mága Zoltán nyíregyházi koncertjére a belépés ingyenes, a különböző felajánlásokat és adományokat pedig teljes egészében a Kárpátaljáról a katonai konfliktus miatt otthonukat elhagyni kényszerülő családok humanitárius segítségére fordítják.