Helebrandt Máté újra bajnok!

Az idei évben első versenyén indult Helebrandt Máté. A Nyíregyházi Sportcentrum olimpikon gyaloglója Dudincéban állt rajthoz a 35 km-es távon, mely egyben magyar országos bajnokság is volt. 71 sportoló nevezett a viadalra a világ különböző pontjairól, ugyanis a verseny egyben VB kvalifikációs viadal is volt, ahol lehetett teljesíteni a 2 óra 29 perces szintidőt. Jöttek is gyaloglók Brazíliából, Ázsiából, és Európa több országából egyaránt. A párás időjárás azonban nem segítette a gyaloglókat, így végül mindössze hárman értek célba a kvalifikációs időn belül. 27-en nem is tudták befejezni a versenyt, Helebrandt Máténak viszont 2 óra 39 perc alatt sikerült, és ezzel magyar bajnok lett. Hogy az ideje elég lesz-e arra, hogy ott legyen a budapesti világbajnokságon, az majd a világranglista helyezéstől függ, melyet a jövő héten frissítenek. Összetettben Máté 21. lett a dudincei versenyen.