(Fotók: Trifonov Éva)

Havas tájra ébredtek a nyíregyháziak - Nem okozott fennakadást a téli időjárás

Jan 6, 2026

Havas tájra ébredhettek kedden a nyíregyháziak is. A téli időjárás eddig nem okozott fennakadásokat a szabolcsi vármegyeszékhelyeken, az utakat folyamatosan takarították, így azok jól járhatók voltak. Az elmúlt napok fagyos éjszakáinak köszönhetően befagyott a Sóstói és a Bujtosi-tó felülete is, a téli látvány miatt sokan látogatnak el a város ezen részeire, azonban fontos felhívni a figyelmet, hogy a jégréteg továbbra is nagyon vékony, ezért tilos rálépni. 

Az előrejelzéseknek megfelelően hétfő délután kezdődött a havazás Nyíregyházán. Az esti órákra már igazi téli arcát mutatta a város, miután a hőmérő higanyszála 0 fok alá csökkent, a hó megmaradt és a késő esti órákra több centiméter vastag hótakaró borította Nyíregyházát. A biztonságos közlekedés érdekében a NYÍRVV már a hétfő reggeli órákban megkezdte a sószórási és sikosságmentesítési munkákat, az éjszaka folyamán mind a Magyar Közút, mind a városüzemeltetési társaság járművei is járták az utakat. Kedden aztán havas tájra ébredtek a nyíregyháziak, az autósoknak így a járművek takarításával indult a reggel, a társasházak előtt pedig havat lapátoltak az ott élők, hogy a járdákat is tudják használni az arra közlekedők. A házi kedvenceket a hideg idő ellenére is el kell vinni reggel sétálni, így a kisebb testű kutyákat a gazdáik felöltöztették kedd reggel. Abban szinte mindenki egyet értett, hogy a havas táj szép látványt nyújtott, a legtöbben már várták az igazi téli időjárást.

Folyamatosan takarították az utakat

Komolyabb fennakadásokat nem okozott a forgalomban a havazás, miután az éjszakai órákban folyamatosan takarították az utakat, szerencsére a balesetek száma sem nőtt meg az igazi téli időjárási körülmények miatt.

Minden gépünket sikerült olyan állapotba hozni, hogy alkalmas legyen a téli munkálatok elvégzésére. A tegnapi nap során már reggel elkezdtük az elősózási munkálatokat, miután láttuk, hogy nagyobb mennyiségű hó érkezik, ami az elmúlt években nem volt tapasztalható. Az éjszaka folyamán teljes gépparkkal kint voltunk a társaságunk által kezelt 623 km úthálózaton, illetve 360 km járdán és 83 km kerékpárúton. Reggelre az első és másodrendű főutakat sikerült olyan állapotba hozni, hogy járható legyen. Jelen pillanatban Nyíregyházán járhatatlan út nincsen, reményeink szerint nem is lesz. Az elkövetkezendő két napban hasonló mennyiséget, naponta átlagban több mint 10 cm havat várunk, úgyhogy folytatjuk ezeket a munkálatokat. A mai nap folyamán a harmad és negyedrendű utakon is el fogjuk végezni a téli siktalanítási munkákat és így haladunk a földutak felé majd az éjszaka folyamán”

– mondta Dicső Péter, a NYÍRVV Nonprofit Kft. közterület-kezelési igazgatója kedd délelőtt. 

Jégre lépni továbbra is tilos!

A Bujtosi-tó és annak környezete Nyíregyháza egyik kedvelt pontja, a belváros zöldövezetében általában rengeteg a futó, kedd reggel azonban nem sokan vállalkoztak a szabadtéri sportolásra, 8 óra körül is még -1, 0 fokot mutattak a hőmérők. Bár a tó szinte teljes egészében befagyott, továbbra is tilos a jégre lépni. Annak érdekében, hogy elkerüljük a baleseteket, érdemes néhány jó tanácsot is megfogadni.

Továbbra is a látás- és útviszonyoknak megfelelően közlekedjünk, a télies útviszonyokhoz a járművezetők megfelelő sebességet válasszanak. Jól felkészített járművel induljunk útnak, a sofőr rendelkezzen megfelelő téli vezetési rutinnal – ezzel elkerülhetőek a balesetek. Mindenkinek azt javasoljuk, hogy jóval nagyobb menetidővel számoljon a következő napokban, akár rövidebb, akár hosszabb útra indul. Nappal is használják a tompított fényszórót. A tömegközlekedési járművek haladását is befolyásolja a télies útviszony, így ezt is számolják bele az utasok, amikor elindulnak úti céljuk felé”

– nyilatkozta Bordás Béla, Nyíregyháza városgondnoka, aki azt is megerősítette, hogy nem okozott fennakadást a közlekedésben a havazás.

Folytadóhat a havazás, ónos eső és hófúvás is jöhet

Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében havazás, hófúvás és ónos eső miatt továbbra is érvényben van a HungaroMet riasztása. A késő délutáni, esti órákban 30-40 km/h-s, erős, élénk széllökésekre is készülhetnek az itt élők az előrejelzések szerint. Az este, éjszaka folyamán -2 fokig csökken majd a hőmérséklet, így valószínűleg még szerda reggel is havas tájra ébredhetünk Nyíregyházán. Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy vezessünk óvatosan, minden esetben az útviszonyoknak megfelelően, tartsunk megfelelő követési távolságot. Téli gumi nélkül semmikép ne induljunk útnak, akkor inkább válasszuk a tömegközlekedést. Útnak indulás előtt tájékozódjuk az aktuális időjárási viszonyokról, illetve a közlekedési helyzetről.

Kapcsolódó galéria

Bujtosi hóhelyzet

Előző hír
Az ünnepi időszakban telt ház volt Nyíregyháza szállodáiban
Következő hír
Vízkereszt - ilyen volt a mise a Magyarok Nagyasszonya Társszékesegyházban

Kapcsolódó híreink