Hátrányból fordított, de a hosszabbításban pontokat veszített a Szpari
Fotó:nso.hu

Újabb fordulót rendeztek a labdarúgó Merkantil Bank Ligában. A Szpari Soroksáron lépett pályára.

Soroksár - Nyíregyháza Spartacus 2-2 (1-0)

Szamosi Mihály Sporttelep 350 néző

Jv: Lovas László (Aradi József, Bertalan Dávid)

Soroksár: Holczer – Nagy O.(Erdélyi 77.), Kékesi, Valencsik, Vincze, Németh E. Vass Á.(Ternován 67.), Halmai(Hajdú 88.), Hudák, Köböl (Szabó 77.), Lovrencsics B.

vezetőedző: Lipcsei Péter

Nyíregyháza: Fejér - Farkas B., Baki (Szokol 62.), Deutsch, Nagy B., Sigér, Pataki (Szerető a szünetben), Pekár, Gresó (Kovácsréti 71.), Pantovic (Major 86.), Myke (Novák 71.)

vezetőedző: Visinka Ede

1. perc Elkezdődött a mérkőzés, a Szpari indította útjára a labdát.

4. perc Jobbról érkező beadás után Myke érkezett középen, de nem tudott lőni, a kapusé lett a labda.

6. perc Vincze indítása után Lovrencsics lőtt, Fejér biztosan fogta a labdát.

7. perc Pataki csapott le a labdára egy indítás után a késlekedő Holczer előtt, de mellé pörgetett.

10. perc Többet birtokolja a labdát a Szpari, és több lehetősége is van.

11. perc Szpari szöglet után gyorsa hazai kontra, Valencsik beadása után tisztáztak a mieink.

13. perc Myke próbálkozott távolról, de nem volt elég erős a lövése.

16. perc Az első sárga lap, Köböl kapta lerántásért.

20. perc Egy beadásra Lovrencsics érkezett középen, ollózását Fejér fogta.

23. perc Egy jó nyíregyházi támadás végén Myke passzolt Gresóhoz, aki fölé lőtt.

24. perc Szpari beadás után Myke labdája megpattant Vinczén, és mellé ment.

25. perc Sigér bombázott fölé.

28. perc Pantovic becsapata védőjét, éles szögből lőtt, Holczer védett.

30. perc Újabb Lovrencsics ollózás, ezt is hárította Fejér.

31. perc Ígéretes Szpari akciónál lest jelzett az asszisztens.

34. perc Nagy O. beadásáról maradt le közéen Halmai.

35. perc Pekár lövése pattant meg védőn. Egymás után két szögletet is rúghatott a Spartacus, de mentettek a hazaiak.

41. perc Pantovic lőtt 18 méterről, Holczer védett.

43. perc Köböl fejelt mellé egy beadás után.

45. perc Gyors támadás után vezet a Soroksár az első félidő végén. Németh beadása után Halmai csúsztatott a kapuba, 1-0.

Vége az első félidőnek. A játékrészben a Szpari dominált, 60%/40% volt a labdabirtoklás, 7/5 a lövések aránya, 7/1 a szögleteké, de gólt csak a hazaiak szereztek.

Visinka Ede változtatott a szünetben, Szerető érkezett Pataki helyére.

52. perc GÓÓÓÓL!!!! Egyenlített a Nyíregyháza Spartacus! Myke Ramos a védők között szépen átvette a Szerető Krisztofertől kapott labdát, lövését még hárította Holczer, de másodszor már tehetetlen volt a kapus, 1-1.

54. perc GÓÓÓÓL!!!! Már a Szpari vezet! Újra Myke Ramos! Ezúttal is kilépett, elhúzta a labdát a kapus mellett, és a kapuba gurított, 1-2.

55. perc A reklamáló Lipcsei Péter kapott sárga lapot.

62. perc Nagy O. beadását Lovrencsics hosszan vette át, így sikerült menteni. Sajnos Baki megsérült, helyére Szokol állt be.

71. perc Novák és Kovácsréti érkezett Gresó és Myke helyére.

77. perc Hudák lőtt kapura, majd Halmai az ötösről fölé fejelt.

83. perc Novák és Valencsik kapott sárga lapot.

86. perc Major érkezett Pantovic helyére.

89. perc Erdélyi kapott sárgát.

90. perc 4 perc a ráadás.

92. perc Egyenlített a Soroksár. Hudák lőtt 16 méterről a kapuba, 2-2.