Hatalmas küzdelmek a Hajós Kupán – 34 érmet szereztek az NYSC úszói

Hatalmas küzdelmek a Hajós Kupán – 34 érmet szereztek az NYSC úszói

16 hazai egyesület több mint 200 úszója állt a rajtkőre a hétvégén Debrecenben a Hajós Alfréd Kupa III. fordulóján, köztük az NYSC 25 versenyzője is. 

A lányoknál és a fiúknál  is egyaránt 9-9 számban mérték össze a tudásukat az úszók a cápáktól az ifjúsági korosztályig. Kovács Rita  és Urbin Tamás versenyzői remekül helytálltak, összesen 12 aranyat, 12 ezüstöt és 10 bronzérmet szereztek.

Az NYSC versenyzői legközelebb a hétvégén mérik össze a tudásukat. A legkisebbek szombaton  Kovács Attila, Kelemen Olimpia és Kelemen Ottó irányításával  Nyírbátorba utaznak. A nagyobbak Hajdúszoboszlón vár a következő verseny,  a HungaroSpa Kupa, őket Urbin Tamás kíséri. A régiós válogatottak Barna Bianka Dorottya, Tajthy Milán és Lengyel Áron  pedig október 25-november 2-ig Százhalombattán edzőtáboroznak Kovács Ritával.

Eredmények:

100 női pillangó
1. Hatházi Dóra (2003) 1:01,01
1. Veress Fanni ( 2004) 1:06,82
2. Molnár Kitti (2005) 1:07,80
8. Babicz Barbara  (2005) 1:16,00
4. Fekete Vivien (2207) 1:22, 37

100 férfi mell
2. Barna Kristóf ( 2002) 1:11,14
3. Ványi Dávid (2006) 1:22,76

200 férfi gyors
9. Veress Balázs 2:48,83

400 m férfi gyors
2. Trizner Olivér (2001) 4:23,60
5. Barna Kristóf (2001) 4:46,99
2. Tajthy Milán (2205) 4:21,71
1. Ványi Dávid ( 2006) 4:36,33
3. Csernyi Dániel (2006) 4:39,33
6. Barkó Áron  Balázs (2207) (5:03,18)
8. Márton Marcell ( 5:09,50)

400 m női gyors
2. Hatházi Dóra (2203) 4:28,36
4. Kiss Anasztázia ( 2004) 4:39,13
5. Veress Fanni (2004) 4:45,90
6. Molnár Kitti 4:49,79
2. Barna Bianka  (2006) 4:53,62
2. Lénárt Eszter (2207) 5:07,78
3. Fekete Vivien (2007) 5:12,78
4. Molnár Fruzsina (2007) 5:14,.89

100 m lány gyorsúszás
1. Fekete Vivien (2007) 1:06,03
3. Lénárt Eszter (2007) 1:09,03
4. Molnár Fruzsina (2007) 1:09,39

200 m férfi hátúszás
1. Tajthy Milán (2005) 2:17,52
2. Csernyik Dániel (2006) 2:36,55
5. Márton Marcell (2007) 2:57,94

200 m női hátúszás
3. Sebők Vivien (2004) 2:35,73
4. Kiss Anasztázia (2004) 2:37,36
1. Csikós Petra (2006) 2:37,15
1. Molnár  Fruzsina (2207) 2:4,27
2. Lénárt Eszter (2007) 2:46,56

100 m férfi hátúszás
2. Valent Gergő (2001) 1:04,59
4. Nagy Márton (2001) 1:07,83
6. Radványi Nándor (2001) 1:26,34

100 m női hátúszás
5. Tergalecz Virág Blanka 1:32,15

100 m férfi pillangó
1. Trizner Olivér (2001) 0:56,76
3. Ónodi Gyula (2000) 1:01,23
1. Ványi Dávid 82006) 1:04,42
7. Barkó Áron  Balázs (2007) 1:14,68

50 m gyors
2. Trizner Olivér  (2001) 0:24,15)
5. Ónodi Gyula (2000) 0:25,72
20. Forró Ákos (2000) 0:29,55
31. Bodnár Balázs(2000) 0:40,06

50 m női mell
1. Barna Bianka Dorottya (2006)0:35,47

100 m férfi gyors
3. Ónodi Gyula (2001) 0:56,55
6. Valent Gergő 0:57,71
7. Barna Kristóf  0:.59,24
8.  Forró Ákos  1:08,61
2. Tajthy Milán (2005) 0:58,94
3. Nagy Márton (2005) 1:00,09
1. Ványi Dávid (2006) 1:00,34
3. Csernyik Dániel (2006) 1:03,04
5. Barkó Áron Balázs ( 2007) 1:08,45
8. Márton Marcell (2007) 1:10,44
10. Bodnár Balázs (2008) 1:31,53

100 m női gyorsúszás
1. Hatházi Dóra (2003) 0:57,78
3. Kiss Anasztázia (2004) 1:03,20
4. Veress Fanni (2004) 1:03,20
5. Molnár Kitti (2004) 1:04,80
9. Sebők Vivien (2004) 1:07,99
10. Babicz Barbara (2005) 1:08,98
2. Csikós Petra (2006) 1:06,65
9. Tergalecz Virág Blanka (2006) 1:20,43