„Hat évtized a régióban” – Ünnepi kötet dr. Rémiás Tibor 60. születésnapjára

Hosszú idő után végre újra vidám ünnepségtől volt hangos a Jósa András Múzeum épülete.

A múzeum igazgatóját az idén 60 éves dr. Rémiás Tibort köszöntötték régi és jelenlegi kollégái, barátai, pályatársai szerte a régióból. Az ünnepeltet tudományos körökben hagyománynak számító születésnapi tanulmánykötettel ajándékozták meg, amely huszonhárom tudományos igényű, változatos témájú dolgozatot foglal magába. Az ünnepségen elhangzott az idén elhunyt L. Tóth László köszöntő verse is, amely e jeles alkalomra íródott. A fesztelen hangulatú születésnapi kötetbemutató a közvetlen, személyes üdvözlések és baráti kézszorítások után pezsgős koccintással ért véget.

 

Szerző: Kertész Tünde Fruzsina, történész, muzeológus

Kapcsolódó galéria

„Hat évtized a régióban” – Ünnepi kötet dr. Rémiás Tibor 60. születésnapjára