Hallotta már a Máltai szimfóniát?

Megjelent a Máltai Szimfónia karácsonyi videóklipje. A videóban fellépnek a Felzárkózó települések program helyszínein zenét tanuló fiatalok és tanáraik, a klipben elhangzó verset előadja: Csuja Imre, Jászai Mari – díjas színművész.

A klip a Magyar Máltai Szeretetszolgálat, a Máltai Szimfónia és a göncruszkai Magyar Református Szeretetszolgálat közreműködésében készült a Felzárkózó települések program helyszínein zenét tanuló gyermekekkel.

A Máltai Szimfónia a Magyar Máltai Szeretetszolgálat szociális programja, amely a zenét eszközként használja annak érdekében, hogy a hátrányos helyzetű falvakból érkező gyermekek társadalmi beilleszkedését segítse. A munka alapja a zenetanítás és a közösségépítés. A Máltai Szimfónia célja, hogy sikerélményt, odafigyelést és a közösséghez tartozás érzését adja a nehéz körülmények között élő gyerekek számára és közvetve pozitív hatást gyakoroljon iskolai teljesítményükre.