Halász Gábor: A magyar inga – A hazai oktatáspolitika és a nagyrendszerek világa

Halász Gábor nemzetközi szinten is kiemelkedő oktatáskutató harmadik, regény-szerűen megírt tudományos könyve a magyar oktatáspolitikát helyezi fókuszba. A pódiumbeszélgetés olyan, a könyvben is megjelenő témákról szól majd, mint például az oktatás makro- és rendszerszintű problémái. 

A Nyíregyházi Egyetem két tanárával, Dr. Karádi Zsolttal és Dr. habil. Minya Károllyal arról is beszélgetünk, hogy a könyv különös műfaja hogyan válik élvezhetővé bárki számára, aki kíváncsi az oktatás világára, miközben a tanárképzés folyamatában is használható.

A könyv és a beszélgetés nemcsak pedagógusoknak, de azoknak is javasolt, akiket a tágabb iskolarendszer és annak politikai környezete is foglalkoztat, kutatóknak, intézményvezetőknek, szakpolitikával foglalkozóknak; de kifejezetten megszólítja azokat is, akik pedagógusokat és a tanítástanulás világára hatással lévőket oktatnak.

Vendégek: Halász Gábor, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora, az MCC Tanuláskutató Intézet vezető kutatója

- Dr. Karádi Zsolt PhD, a Nyíregyházi Egyetem Irodalomtudományi Intézeti Tanszék szakmai

vezetője, főiskolai tanár

- Dr. habil. Minya Károly PhD, a Magyar Nyelvészeti Intézeti Tanszék intézetigazgatója, főiskolai

tanár

Moderátor: Szakos Enikő, az MCC Tanuláskutató Intézet koordinátora, a Moholy-Nagy Művészeti

Egyetem nyelvi oktatási vezetője

Helyszín: MCC, nyíregyházi képzési központ

(4400 Nyíregyháza, Kálvin tér 4-5.)

Időpont: 2023. március 21. (kedd) – 17:00

Az eseményen történő részvétel ingyenes, azonban minden esetben regisztrációhoz kötött.

Regisztráció: https://feliratkozas.mcc.hu/hu/form/a-magyar-inga-a-hazai-oktataspol

Facebook esemény: https://fb.me/e/2LfcZ7wCC