Győzelemmel kezdte a tavaszi idényt a Nyíregyháza Spartacus - Paku Rolandért aggódtak a társak

Elindult a tavaszi idény a labdarúgó NB-II-ben. A Szpari a Tiszakécskét fogadta. A balmazújvárosi pálya nagy része felszáradt, de az árnyékosabb részeken mély volt a talaj.

Nyíregyháza Spartacus - Tiszakécske 2-0 (0-0)

Balmazújváros

Jv: Szigetvári Márk (Punyi Gyula, Márkus Péter)

Nyíregyháza: Fajér - Szabó B., Papucsek, Gengeliczki, Jánvári(Godwords 85.), Márkus(Nagy G.85.), Paku (Sigér 45.), Vass P.(Kovács Á. 68.), Zamostny, Hamed(Banyoi 85.), Novák

vezetőedző: Feczkó Tamás

Tiszakécske: Holczer - Csáki, Végső, Csősz (Kovács 64), Balázs, Kosznovszky(Kiprich 64.), Marsa (Máté 69.), Beliczky (Vachtler 59.), Erdei, Zádori, Farkas N.(Farkas A. a szünetben)

vezetőedző: Visinka Ede

A kezdőrúgást Somogyi Tibor végzi el, aki 50. születsénapjára kapta mindezt a Szpari fiatal játékosától, Szabó Bálinttól és barátaitól. Somogyi Tibor nélkül nem rendeznek évek óta Spartacus meccset, de röplabda találkozót sem, mindig a helyszínen szurkol.

1. perc A Szpari kezdte a találkozót.

5. perc Hamed lőtt szép cselek után középről, Holczer védett.

8. perc Veszélyes hazai szabadrúgás után tisztáztak a vendégek, majd Gengeliczki lesen volt a visszalőtt labdánál.

13. perc Végső fejelt fölé egy szabadrúgás után középről.

18. perc Novák tette vissza lövésre a labdát Zamostnynak, de blokkoltak a vendégek.

25. perc Szép nyíregyházi támadás végén Hamed lőtt az ötös saráról, Holczer védett.

29. perc Veszélyes vendég szögletek, az elsőnél Fejér tolta ki a léc alól a labdát, melyet az erős szél a kapu irányába fújt.

32. perc Zamostny lőtt mellé 20 méterről.

40, perc Tiszakécske szöglet után két hatalmas Fejér védés, majd Pakut egy összefejelés után elveszítette az eszméletét. Végül saját lábon hagyta el a pályát a gyors beavatkozás után. Zádorit kiállította a játékvezető, őt látta szabálytalannak az esetnél.

45+2. perc Vass kapott sárga lapot.

Vége az első félidőnek, nem született gól.

Paku Roland jobban van, de a kórházba viszik kivizsgálásra.

48. perc Novák fejesét fogta Holczer.

50. perc Sigér 16 méteres lövését blokkolták

52. perc GÓÓÓÓL! Sigér Ákos indult meg középen, Zamostny Balázshoz passzolt, aki 18 méterről a kapuba bombázott, 1-0.

55. perc Novák lőtt a 16-os sarkáról mellé.

56. perc Novák lőtt centikkel mellé 14 méterről.

57. perc Nyíregyházi szöglet után két óriási Holczer védés fejesek után.

60. perc Sigér szerzett labdát és lőtt fölé 18 méterről.

62. perc Fejér a saját térfeléről küldte előre a labdát, a szél megtolta, Holczer védett.

65. perc Hamed lövését ölelte magához a vendég kapus.

66. perc Márkus lövése ment alig fölé.

70. perc Hamed szép csele után Zamostny lépte át a labdát, de a lövésnél blokkoltak a védők.

73. perc GÓÓÓL! Mgduplázta előnyét a Szpari, Novák Csanád bombáját követően egy nagy Holczer védés után Kovács Ádám érkezett jól, és a kapuba passzolt, 2-0.

75. perc Szabó B. lövése pattant szögletre.

80. perc Egy jobb oldali akció után Máté lőtt mellé futtából.

81. perc Novák fejesét fogta meg Holczer, de les is volt.

90. perc Szabó B. beadása után mentettek a vendégek szögltre.

Vége a találkozónak, megérdemelten győzött a Szpari!

Feczkó Tamás: - Drámai mérkőzésen vagyunk túl, Paku Roland sérülésénél nagyon aggódtunk. Szerencsére tudtam vele beszélni, de sok dologra nem emlékszik. A mérkőzésen az első félidőben is voltak helyzeteink, fordulás után pedig sikerült a fölényt gólokra váltani. A győzelmet azoknak a szurkolóknak ajánljuk, akik télen itt hagytak bennünket, biztosan örültek volna ők is a mai eredménynek.

Visinka Ede: - Az első félidőben egy jogtalan kiállítás után emberhátrányba kerütünk, és kintről úgy tűnt az esetnél a labda talán a gólvonalon is áthaladt. A második játékrészben már a Nyíregyháza a kapu elé szorított minket, és megérdemelten győzött.