Győzelem az első hazai bajnokin - három szettben nyert a Fatum Nyíregyháza

Győzelem az első hazai bajnokin - három szettben nyert a Fatum Nyíregyháza

Első hazai mérkőzését vívta a bajnokságban a Fatum Nyíregyháza. A Haladás elleni siker után az az MTK érkezett, mely az első meccsén 3-0-ra kikapott a Békéscsabától. Az első játszma egy ideig szoros volt, de a szett közepén robbantottak a mieink és magabiztosan nyerték a játékrészt. A második felvonás is hasonlóan alakult, Lymareva és Varga nagyszerűen támadott a Francescotól kapott labdákkal. A centerek remekül blokkoltak, Tóth Fruzsinát pedig egy mentésnél a reklámtábla sem tudta megakadályozni, így ezt a szettet is hozta a Fatum. A harmadik már örömjátékot hozott, és végül a Nyíregyháza egy óra alatt megnyerte a mérkőzést. 

Fatum-Nyíregyháza-MTK 3-0 (13, 17, 13)

Fatum-Nyíregyháza: G. Francesco 5, Lymareva 15, Lászlop 9, Varga 13, Pilar 10, Pintér 8

Csere: Tóth F. (liberó), Kosekova, Vasileva 1

Vezetőedző: Hollósy László.

Hollósy László: - Örülök, hogy kiszolgáltuk a közönséget, az MTK-ban sok fiatal magyar játszik, akik az Universiadén bizonyítottak. Győztünk, de holnaptól a következő találkozóra készülünk, rangadót játszunk a Kaposvárral.