Győzelem a listavezető ellen - Fantasztikus meccset nyert meg a Szpari

Búcsú a Városi Stadiontól, hazai búcsú a szezontól. A Nyíregyháza Spartacus a Vasast fogadta. A vendégeknél a korábbi nyíregyházi játékosok közül Jova Levente, Hinora Kristóf és Pekár László sem kezdett.

Nyíregyháza Spartacus - Vasas 2-0 (1-0)

Városi Stadion 600 néző

Jv: Farkas Ádám (Szert Balázs, Szalai Balázs)

Nyíregyháza: Fejér - Végső, Papucsek, Jánvári, Csilus (Svedyuk 58.), Farkas, Szabó B. (Herczku 82.), Márkus, Paku, Gresó (Hamed 58.(Papp 94.)), Zamostny (Hornyák 82.)

edző: Huszák Géza

Vasas: Rados - Szivacski, Otigba, Szilágyi, Silye, Hidi, Viczián, Pátkai, Radó (Vernes 68.), Szatmári (Pekár 58.), Balajti (Birtalan 58.)

vezetőedző: Schindler Szabolcs

Bohus Pál emlékére gyásszünettel kezdődik a találkozó. A Szpari korábbi játékosa a napokban hunyt el 77 éves korában.

1. perc A Vasas kezdte a találkozót.

3. perc Egy szöglet után Paku lövése vágódott le egy védőről.

10. perc Gresó veszélyes beadása Paku háta mögé érkezett, így mentettek a védők.

13. perc Zamostny kapott jó labdát Gresótól, előbbi középre passzolt, de tisztáztak a Vasas védői.

16. perc Az első negyedórában a Szpari vezetett veszélyesebb támadásokat.

24. perc Vasas szöglet után Papucsek tisztázott, akit löktek is, így szabadrúgás kifelé.

28. perc Vasas helyzet, Fejér védte Silye közeli lövést.

31. perc GÓÓÓÓL! Vezet a Szpari! Zamostny Balázs remekül ment el a bal oldalon, középre passzolt, Gresó Mátyás pedig a kapuba lőtt, 1-0.

34. perc Játszik a Szpari, ollézik a közönség. Egy szép akció végén Paku lőtt mellé.

36. perc Zamostny fejelt középen, fogta a labdát Rados.

39. perc Vasas helyzet, Szabó B. nagyot mentett.

40. perc Viczián lőtt közelről egy szöglet után Fejér óriásit védett.

42. perc Szilágyi kapott sárga lapot.

Vége az első félidőnek, vezet a Spartacus.

46. perc Nem volt csere egyik együttesben sem.

50. perc Nagy helyzet, Csilus beadása után Gresó vette át a labdát, fordulásból lőtt, Rados védett. Gresó ment a kipattanóért, eltalálta a kapust, sárgát kapott ért.

52. perc Megint Gresó, remek labdát kapott, majd kapásból az oldalhálóba lőtt 14 méterről.

55. perc Szatmári lőtt egy beadás után középről, a jobb oldali kapufát találta el.

56. perc Gresó ment el veszélyesen, de beadásába beleléptek. A szöglet után Papucsek fejelt mellé.

60. perc Birtalan első labdaérintéséből fölé lőtt 12 méterről.

61. perc Veszélyes beadás után Pekár lőtt mellé.

62. perc Ziccer, Hamed vezette kapura a labdát, egy szép csel után lőtt, Rados óriásit védett.

74. pec Vernes szabadrúgása pattant ki a sorfalról.

78. perc Egy középre lőtt labda után Papucsek önfeláldozóan mentett.

81. perc Egy jobbról érkező belőtt labda Jánváriról pattant mellé.

84. perc Érkeznek a labdák a Szpari kapuja elé, hősiesen védekezik a csapat.

85. perc GÓÓÓÓL!!!!!! Egy gyors kontra végén Hamed Yasin elé került a labda, aki a kapuba emelt, 2-0.

88. perc Fejér fogta Birtalan lövését.

90. perc 4 perc a hosszabbítás.

93. perc Ziccer, Hornyák passza után Paku lőtt fölé középen tisztán.

94. perc Paku lövését fogta Rados.

95. perc Büntetőt kapott a Vasas egy becsúszás után. A 11-est Vernes lőtte, Fejér Béla megfogta!!!!!

Győzött a Szpari!!!!

Huszák Géza: - Színvonalas mérkőzés volt, tudtuk, hogy a Vasas támadóinak nem szabad elég helyet hagyni. Jókor rúgtuk a gólt, kicsit visszább álltunk ezt követően, jött is a Vasas, kapufát lőttek, de a mi kontráink is veszélyesek voltak. Élvezetes mérkőzés volt a szurkolók számára is. Ma utoljára játszottunk ebben a stadionban, sikerült emlékezetessé tenni a búcsút.

Schindler Szabolcs: - Csalódottak vagyunk, az első félidőben nem találtuk a ritmust, ellenfelünk viszont kihasznált egy lehetőséget. Fordulás után sok helyzet maradt ki, a hazaiak pedig egy kontrával eldöntötték a mérkőzést. Sok helyzetet hagytunk ma ki. A saját kezünkben volt a feljutás, próbáltunk élni vele, de nem sikerült.