Győzelem a bajnokságban - simán nyert a NYIKSE hazai pályán

Győzelem a bajnokságban - simán nyert a NYIKSE hazai pályán

A BKG-Príma gárdáját fogadta a Sunshine NYÍKSE a kosárlabda NB-II-ban. Gyorsan ellépett a hazai csapat a mérkőzés elején. Az első negyed végére már 17 pont volt az első két támadást még elrontó, nehezen felpörgő NYÍKSE javára. 
 

A vendégek hárompontosokkal tudtak játékban maradni, melyet a hazaiak egész meccsen nehezen védtek le. Az első félidő végére a nyíregyháziaknál némi feszültség keletkezett abból, hogy nagyarányú vezetésnél, a fáradó ellenfél ellen mindenki pontot akart dobni. A szünetben helyre állt a rend és a 3. negyedben igazi csapatjátékkal Oláh és Asztalos vezényletével meglépett a Nyíregyháza.  A negyedik negyedben már a fiatalokkal feltöltött ötössel kisérletezett Kovács Tibor vezetőedző. Eredményesen, hiszen a frissen bemutatkozó, még junior korú Kazai Ákos és az U20-as Csírpák, Herczku és Sipos is remek teljesítményt nyújtott. 

Sunshine NYÍKSE - BKG Prima Akadémia 99-59 (27-19; 23-8; 27-16; 22-16)

NYÍKSE: Asztalos I. 15, Oláh Z. 15/3, Zajácz K. 18, Befahy Gauthier E. 13, Kósa T. 7/3
Csere: Herczku A. 2, Sipos T. 6/6, Horváth B. 8, Kazai Á. 3, Csirpák P. 8, Földesi N. 4

Legközelebb következő héten pénteken játszik a Sunshine NYÍKSE annak a Békéscsabának az otthonában, amely idén a feljújátást célozta meg.