Győrben az atléták - Hét érmet szereztek a dobók a versenyen

Január utolsó előtti hétvégéjén belecsaptak a közepébe az atléták. A Nyíregyházi Sportcentrum atlétái közül a dobók indították meg  a sort, akik Győrben a már nagy hagyományokkal rendelkező Fedettpályás Újévi GYAC Kupán képviselték a nyíregyházi színeket nagyon szép eredményekkel.

Az U20-asoknál súlylökésben bronzérmesként végzett Tóth Balázs 16.83-al, majd szintén ebben a kategóriában, de már diszkoszvetésben a dobogó legtetejére állhatott fel Czabán Áron 38.07-el.  Az U20-ban 6kg-os súlylökésben még egy nyíregyházi bronzérem született Szalmási Tibor  jóvoltából, aki 13.03-al biztosította be magát a harmadik helyre. A lányoknál  az U16  serdülő kategóriában két éremmel térhetett haza Balogh Letícia. 3kg-os  súlylökésben 10.44-el bronzérmesként végzett, leány diszkoszvetésben pedig az abszolút első helyet sikerült megszereznie 30.07-el. Az ifi kategóriában diszkoszvetésben is született egy bronzérem, Vass Anett 33.19 méteres eredménnyel állhatott fel a dobogó harmadik fokára. Súlylökésben is közel volt az éremhez a nyíregyházi  sportoló, aki 11.13-mal lett negyedik a számában.

Edzők: Kerekes László, Cserpák Róbert, Dorka Zoltán

Forrás:  Nyíregyházi Sportcentrum