Gyönyörű reggelre ébredtünk Advent első vasárnapján! Galéria!
Fotók: Trifonov Éva

Idén Advent első vasárnapja november 29-ére esik, ma meggyújtjuk az adventi koszorúk első gyertyáját, és megkezdődnek a karácsonyi előkészületek. A koronavírus-világjárvány miatt azonban elmaradnak az adventi programok és az adventi vásár a Kossuth téren. Helyette szűk családi körben, otthon gyújtjuk meg a gyertyákat. Az elsőt „próféta gyertyaként” említik, emlékezésül a prófétákra, különösen Ézsiásra, aki megjövendölte Jézus születését. Ez a gyertya a reményt jelenti, a várakozást, amely a Messiás eljövetelét megelőzte.

Bár az adventi programok elmaradnak Nyíregyházán is, de az ünnep hangulatát a díszkivilágítás, a Város Karácsonyfája, az adventi koszorú és a Betlehem is biztosítja majd a belvárosban.

Kapcsolódó galéria

Advent első vasárnapján szállingózó hóesében