Gyászol a női futball - Elhunyt Kósa János, a Nyírség NSC vezetőedzője

A futball berkein belül mindenki tudta, hogy nagy a baj. A betegség őt is elérte, és alaposan meggyötörte. És bár vesztésre állt, ahogy csapatai is többször megtették, úgy tűnt, sikerül fordítani. Aztán kedden délután érkezett a hír, Kósa János itt hagyott bennünket. 


Neve egybe forrt a női focival és a Nyírség NSC-vel. Pár éve még mindenki csak legyintett amikor elhatározta, hogy női labdarúgó klubot fog működtetni Nyíregyházán. Sokan kezdték nála pályafutásukat, akik aztán magasabb osztályban is bemutatkozhattak. A női foci mellett futsal együttest is irányított, és az utolsó pillanatig ott állt a pálya szélén. A vírus őt is megtámadta, hetekig harcolt, és a napokban már úgy tűnt, túl van a nehezén, újra elkezdte tervezni a jövőt. Aztán érkezett a döbbenetes hír. Kósa János, a Nyírség NSC vezetőedzője  57 évesen hagyott itt bennünket. Isten veled Jani!