Gyászol a mérnök társadalom – Elhunyt Nagylucskay László József

Gyászol a mérnök társadalom – Elhunyt Nagylucskay László József

Nagylucskay László József a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Mérnöki Kamara elnökségi tagja, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Mérnöki Kamara Épületgépész Szakcsoportjának vezetője volt.

A Budapesti és Pest Megyei Mérnöki Kamara által működtetett energetikai tanúsítványokat vizsgáló független ellenőrző szervezet tagjaként is tevékenykedett.

Szakmai munkássága során kiemelkedő létesítmények sorát tervezte az ország egész területén. Az Országos Találmányi Hivatal több találmányát - légtechnika, energetika és vízgépészet szakterületen - bejegyezte és szabadalom alá vonta. Mindig törekedett a korszerűre és innovatív megoldásokra. Szakmai munkásságával a teljes épületgépész társadalom megbecsülését kivívta.

Nagylucskay László József

Életútja során számos szakmai kitüntetést, elismerést kapott. 2000-ben McQuay épületgépészeti nívódíjat, 2001. évben SANYO tervezői különdíjat kapott. Nyíregyházi tervezői tevékenysége elismeréseként a Városi Önkormányzat „Nyíregyháza Városért Emlékérem” kitüntetésben részesítette. Kétszer volt az „Év épületgépész mérnöke”, megkapta az épületgépész tervezőknek adható legmagasabb szakmai kitüntetést, a Macskásy Árpád Díjat. A Megyei Építéstudományi Egyesület 2006. évben Kabay János Díjat, a Magyar Épületgépészek Szövetsége 2013-ban Meszlényi Zoltán-díjat adományozott számára. Nyíregyháza Megye Jogú Város Közgyűlése 2016. augusztus 20-án, a kiemelkedően magas színvonalú tevékenységért, megbecsülése jeléül Inczédy György Életmű-díjat adományozta részére. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Prima Díjat 2017-ben kapta meg Magyar Építészet és Építőművészet kategóriában.

Szakmai tapasztalatait átadta a fiatal mérnököknek. Sok fiatal tervező az irányítása mellett vált igazi szakemberré, önálló tervezővé. Évente több végzős épületgépész mérnökhallgató diploma munkájánál külső konzulens, illetve felkért bíráló volt. Felkért előadóként - a tervezési munkáról - többször tartott előadást épületgépész hallgatók részére. Mentori tevékenysége kiemelkedő volt a pályakezdő, a szakmai útjuk elején járó tervezőknek.

Nagylucskay László József szakmai tevékenysége, közéleti és társadalmi szerepvállalása egyaránt a legnagyobb hazai épületgépész mérnökök közé emeli, hiánya nagy veszteség a mérnöktársadalomnak.

Emlékét tisztelettel megőrizzük. Nyugodjon békében!

 

Bezzeg János elnök
a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Mérnöki Kamara elnöksége nevében