Grundbirkózás a Múzeumfaluban - A sportág népi változatát mutatták be a fiatalok

A hétvégén ragyogó őszi napsütésben, ám a járványveszély árnyékában rendezte meg a Nyírsport SE az V. Bujtos Kupa Nyílt Grundbirkózó versenyt. A Sóstói Múzeumfalu adott otthont a rendezvénynek, ahol a Kulturális Örökség Napja zajlott a hétvégén. Ehhez kapcsolódva a Nyírsport SE birkózói bemutatót tartottak a magyar népi birkózás, az övbirkózás hagyományos technikáiból. Az ezt követő grundbirkózó versenyen az egyesület versenyzői derekasan helyt álltak, hiszen több aranyérem mellett a serdülő korosztály +65 Kg-os súlycsoportjában a dobogó mindhárom fokán nyírsportos birkózó állhatott.

Nyírsport SE eredmények:
Ovis
-20 Kg Tomasovszky Péter 1.hely
25-30 Kg Tomasovszky János 1.hely
30-35 Kg Kiss Lantos 1.hely
Gyermek
-25 Kg Maros Hanna 1.hely
25-30 Kg Tomasovszki Hanna 1.hely
30-35 Kg Maros István 1.hely
+35 Kg Kiss Korvin 1.hely
Diák
40-60 Kg Vágner Patrik 1.hely
+60 Pécsi Kevin 1.hely
Serdülő
+65 Kg Csabai Marcell 1.hely
             Jeles Antal 2.hely
            Németh Keve 3.hely