Görögkatolikus Múzeum: folyamatosan dolgoznak a restaurátorok
Fotók: Szarka Lajos

Mint ahogyan azt a napokban bejelentették: április 13-án megnyit Magyarország első tematikus Görögkatolikus Múzeuma Nyíregyházán, a látogatókat pedig május elsejétől fogadják, rögtön egy nagyszabású tárlattal. Az épület bár még zárva van, a restaurátor csapat már dolgozik a kiállításra kerülő képeken. A munkálatokat Seres Tamás vezeti, munkatársai Varga Dóra és Ostorics Marcell restaurátorok.

 

Az intézmény célja a görögkatolikus egyház Magyarországon fellehető kulturális javainak gyűjtése, megőrzése és látogatók elé tárása lesz. Az érdeklődők liturgikus tárgyakat, az egyház történetéhez kapcsolódó dokumentumokat, életműveket is megismerhetnek majd itt.

Kapcsolódó galéria

Görögkatolikus Múzeum - előkészületek