Gorlicéből érkeztek táborozók Nyíregyházára – Sóstón, az állatparkban és a Városházán is jártak
Fotó: Péter Csilla

Nyíregyháza és  lengyel partnervárosa, Gorlice  között, több mint 15 éves, jól működő kapcsolat alakult ki. Ennek jegyében az idén egy közel 40 fős diák csoport július 21. és július 28. között Nyíregyházán egy nyári táborozáson vesz részt. 

A Gorlice és Nyíregyháza város önkormányzatának támogatásával megvalósuló  „nyaralás” célja, hogy a 9-15 év közötti lengyel diákok megismerjék  a magyar partnervárosukat, Nyíregyházát. A sóstói fürdőzés és az állatparki látogatás mellett a diákok megtekintették a város központját, és a Városházán megcsodálták a Krúdy termet.

Reméljük, hogy a gorlcei fiatalok városunkban szép élményeket szereznek, és legközelebb a szülőkkel együtt is visszatérnek Nyíregyházára!

 

Fotók: Péter Csilla

Kapcsolódó galéria

Gorlicéből érkeztek táborozók Nyíregyházára