Fucsovics Marci egyenlített a Davis Kupában

Azok után, hogy a Davis-kupa világcsoportselejtező első sydney-i mérkőzésén Piros Zsombor (240. a világranglistán) 7:5, 6:2-re kikapott az ausztrál Alex de Minaurtól (30.), Fucsovics Mártonra (34.) várt a feladat, hogy egyenlítsen a párharc első napi küzdelmei során - áll a nyíregyházi teniszező közösségi oldalán. 
Marci nem is habozott, Thanasi Kokkinakis (98.) ellen az első szettet tie-breakben nyerte meg, majd ellenfele egyenlítése után a döntő felvonásban 3:0-ra is vezetett már, egy brékkel. Ekkor egy ápolási szünetet követően Kokkinakis még visszajött 3:2-re, de a nyíregyházi játékosnak sikerült újra elvennie az ausztrál adogatását, és onnan már nem ingott meg. Győzelmével reális maradt a magyar csapat győzelmi reménye.
A párharc szombaton a párossal folytatódik, majd jön még két egyéni mérkőzés.
TENISZ DAVIS-KUPA
VILÁGCSOPORTSELEJTEZŐ, SYDNEY
AUSZTRÁLIA–MAGYARORSZÁG 1–1
Péntek
Alex de Minaur–Piros Zsombor 7:5, 6:2
Thanasi Kokkinakis–Fucsovics Márton 6:7 (4–7), 6:1, 3:6
Szombat (magyar idő szerint)
3.00: John Peers, Luke Saville–Fucsovics, Marozsán Fábián
utána: De Minaur–Fucsovics, Kokkinakis–Piros