Friss a rendőrségtől: leterelik a a kamionokat a 4-es főútról

A záhonyi határátkelőhelyen megnövekedett tranzitforgalom miatt Kisvárdánál kell terelésre számítani.

A kilépő irányú tranzitforgalom az elmúlt napokban az érintett határátkelőhelyen rendkívüli mértékben megnövekedett, a 4-es főúton az Ukrajna felé tartó kamionok kilométeres sorokban várakoznak.

A rendőrség teljes kapacitással működteti a határátkelőhelyet, de a várakozási idő ennek ellenére is több órás.

Azért, hogy a közlekedés biztonságára is veszélyt jelentő állapot mérséklődjön, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai a főúton várakozó teherautókat Kisvárdánál - már a tegnapi naptól - a 4-es számú főútról a 4145-ös útra terelik. A kamionok a főútra szakaszosan, rendőri irányítás mellett, Tiszabezdédnél térhetnek vissza.

A rendőrség kéri a tehergépjárművek vezetőit, hogy fokozott figyelemmel, a rendőrök jelzéseinek, utasításainak megfelelően közlekedjenek! Legyenek türelmesek és indulás előtt tájékozódjanak a rendőrség honlapján, valamint készüljenek fel a hosszabb várakozási időre!