Francia állami kitüntetésben részesült az Eötvös iskola franciatanára, Nagyné Mussó Judit

Francia állami kitüntetésben részesült az Eötvös iskola franciatanára, Nagyné Mussó Judit

Rangos kitüntetéssel ismerték el Nagyné Mussó Judit, a Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium franciatanárának a francia nyelv és kultúra terjesztése érdekében végzett több évtizedes munkáját.

A francia Akadémiai Pálmarend lovagi fokozatát vettem át 2019. június 7-én Pascale ANDREANI Franciaország magyarországi nagykövetétől a Budapest XII., Csaba utca 20. szám alatti Francia Rezidencián.

 tájékoztatta szerkesztőségünket Nagyné Mussó Judit.

Az I. Napóleon által 1808-ban alapított Akadémiai Pálmarend (Ordre des Palmes académiques) kitüntetéseit a francia kormány az oktatás területén, valamint a francia nyelv és kultúra terjesztésében kiemelkedő érdemeket szerzett francia és külföldi állampolgároknak adományozza.

A díj átvétele után köszönetemet fejeztem ki családomnak, országos, illetve helyi szakmai szervezeteknek és intézményeknek, kollégáimnak, mindazoknak, akik az elmúlt 30 évben segítettek szakmai céljaim elérésében.

– tette hozzá a munkájáért elismert franciatanár.

Gratulálunk!

Kapcsolódó galéria

Francia állami kitüntetésben részesült Nagyné Mussó Judit