Fontos meccset nyertek a kosarasok
Fotó: Szarka Lajos

Megkezdődtek a küzdelmek a férfi kosárlabda alsóházi rájátszás során. A Hübner Nyíregyháza BS a Pécset fogadta. Jól kezdtek a mieink, szépen megoszlottak a pontok. A sérülés után visszatérő C.J Bryce mellett Johnson, Coleman és a születésnapos Pipiras is termelte a pontokat, valamint a lepattanók szedésében is hatékonyabb volt a Nyíregyháza. A nagyszünetre sikerült komoly előnyt kiharcolni. A harmadik negyed viszont nagyon rosszul indult, a Pécs egy 7-0-s rohammal felzárkózott. Az igazi izgalmak viszont a záró felvonásra maradtak, három perccel a vége előtt 70-70 volt az állás. Johnson fontos pontokat szerzett, miközben a védekezés jól működött. Bryce még időn túl dobhatott büntetőket, és a Nyíregyháza végül öt ponttal győzött, és fontos lépést tett az élvonalban maradás felé. 

HÜBNER Nyíregyháza BS – Pécsi VSK-VEOLIA 78-73 (21-15, 18-15, 21-33, 18-10)
Bajnokság, középszakasz, alsóház 1. forduló

Nyíregyháza: Johnson 14/3, Bryce 24/6, Pipiras 10/6, Mokánszki 4, Coleman 15/3. Csere: Suárez 7, Bazsó 3, Kiss B. 1, Bus I. -.

Vezetőedző: Pethő Ákos

PVSK: Haynes-Jones 16/6, Goldring G. -, Donaldson 8/3, Ivosev 16/12, Brkics 19. Csere: Meleg G. 9/3, Carpenter 3, Illés M. 2, Popadic -, Bíró O. -

Vezetőedző: Andrija Csirics

Kapcsolódó galéria

Hübner Nyíregyháza BS - PVSK Veolia kosárlabda