Fontos győzelem - Szettveszteség nélkül nyert a Fatum Nyíregyháza

A Haladást fogadta a női röplabda Extraligában a Fatum Nyíregyháza. A mieink esélyesként várhatták a találkozót, a szombathelyiek azonban lelkes játékkal megnehezítették a csapat dolgát. Az első szettben sokáig szoros volt az állás, a hajrában viszont jobban koncentrált a Fatum, és nyerte a játékrészt. A második felvonás is hasonlóan alakult, ekkor már több poszton is cserélt Németh Szabolcs. Végig irányította a szettet a Nyíregyháza, és nyerte is a játszmát. A harmadik játékrészben úgy tűnt, sima lesz a vége, ám 20-16 után fordított a Haladás, de még mielőtt örülhettek volna, a Fatum Nyíregyháza pontos támadásokkal visszavette az előnyt, és megnyerte a találkozót.

Fatum Nyíregyháza - Haladás 3-0 (20, 18, 22)

Nyíregyháza: G. Francesco 1, Vasileva 2, Varga 7, Pintér 11, Lymareva 12, Lohman 1

Csere: Tóth F. (liberó), Tóth D., Bacciottini, Szabó L. 2, Pilar 12, Lászlop

Németh Szabolcs vezetőedző: - Nagyon kellett ez a győzelem! Nem becsültük le az ellenfelet, és örülök, hogy mindenkinek lehetőséget adhattam.