Folytatódik az oltási akció az előttünk álló hétvégén is
Folytatódik az oltási akció az előttünk álló hétvégén is

Mint ismert, az átoltottság további növelése és a járvány újabb hullámának megfékezése érdekében januárban minden csütörtök és péntek délután, valamint szombaton oltási  akciót tartanak a  kórházi oltópontokon és a kijelölt járásközponti szakrendelőkben, emellett pedig a háziorvosok is szerveznek oltási akciónapokat. Az első hétvégén több mint 135 ezer oltást adtak be, közülük 20 ezer körüli volt az első vakcinát felvevők száma.

Ezúttal is előzetes időpontfoglalás nélkül, helyszíni regisztrációval lehet felvenni az oltást. Erre pedig most azért is biztatnak a szakemberek, mert egyrészt az omikron variáns rendkívül fertőzőképes, másrészt pedig, mert a kormány döntött arról, hogy a jövőben a védettségi igazolvány oltási igazolvánnyá alakul, tehát csak oltást felvéve lehet igazolványt kapni. Vagyis aki felvette már a második oltását, de azóta hosszabb idő telt el mint 6 hónap, az vegye fel a harmadik oltást, különben az igazolványa nem lesz érvényes.

– Február 15-étõl az a 18 éven felüli minősül oltottnak, aki megkapta a koronavírus ellen a harmadik oltást, valamint az, aki két oltást kapott és a másodikat hat hónapon belül. A 18 éven aluliaknál a két oltás elegendő.

– A harmadik oltást négy hónap után lehet felvenni, de hat hónapon belül ahhoz, hogy az igazolvány érvényessége megmaradjon, mindenkinek fel kell vennie.

– A koronavíruson „átesettség fogalma” az omikron variáns után mást fog jelenteni; nem az átesettség, hanem az oltás jelent védettséget.

– Nem adnak ki új igazolványokat, QR-kód alapján ellenőrzik majd az okmányt.

Oltási napok a háziorvosoknál is

Januárban 101 kórházban és 115 szakrendelőben oltanak, emellett minden háziorvos szervez legalább egy péntek délutáni, szombati oltási napot, csakúgy, mint a nyíregyházi háziorvosok.

Az oltások felvételéhez nem szükséges előzetes időpontfoglalás vagy előzetes regisztráció – legyen szó akár az első, második vagy a harmadik oltásról. Azonban kérik, hogy az előre tervezhetőség érdekében, az oltást igénybe vevő a szándékát lehetőség szerint előzetesen egyeztesse a háziorvosával. Az oltáshoz szükséges dokumentumok: tajkártya, személyazonosító igazolvány, lakcímkártya, illetve a korábbi oltások oltási lapja.

 

A következő hétvégén (január 21-én, pénteken 14.00 és 18.00 óra között, illetve január 22-én, szombaton 10.00 és 18.00 óra között) az alábbi körzetek háziorvosai várják az oltást kérőket:

27. sz. háziorvosi körzet                   dr. Acél Zoltán                Garibaldi utca 29/A        595-402

14. sz. háziorvosi körzet                   dr. Agárdy Miklós          Hatzel tér 1.                      438-235

31. sz. háziorvosi körzet                   dr. Bátyi Éva                  Vay Ádám körút 7.         400-939

36. sz. háziorvosi körzet                   dr. Bojti István               Ungvár sétány 35/A        595-568; 20/232-3953

17. sz. háziorvosi körzet                   dr. Ésik Katalin              Rákóczi utca 16.             311-820

26. sz. háziorvosi körzet                   dr. Horváth Katalin       Sóstói út 1–3.                   404-544

37. sz. háziorvosi körzet                   dr. Kiss József                 Búza tér 18.                      435-414

1. sz. háziorvosi körzet                     dr. Kozma Péter             Búza tér 18.                      504-743

44. sz. háziorvosi körzet                   dr. Nagy Andrea             Fácán utca 2.                   784-271

21. sz. háziorvosi körzet                   dr. Redella Edina           Stadion utca 23.              786-404; 30/3624249

30. sz. háziorvosi körzet                   dr. Reha Ágnes               Csillag utca 4–6.              249-964; 20/2546071; 20/3912369

4. sz. háziorvosi körzet                     dr. Szabó László            Simai út 40.                      310-615

TEK nélküli háziorvosi körzet         dr. Nagy Gabriella         Szent István utca 14.      506-150

 

A 44 háziorvosi körzet teljes, négy hétvégére vonatkozó oltási akciónap ütemezése megtalálható az eu­alap­el­latas.hu, valamint a nyiregyhaza.hu  web­olda­la­kon.

Az önkormányzat azokat a bokortanyákon élő lakosokat, akik a kiválasztott oltóhelyre más módon nem tudnak eljutni (kórházi oltópont, háziorvos), a tanyagondnokok közreműködésével, szállítással segítik. Ezt a Humán-Net Alapítványnál kérhetik a 30/633-9187-es telefonszámon, a kiválasztott időpont előtti napon. A szállítást az alapítvány tanyagondnoki szolgálata végzi.

Az egészségügyi intézményekben, rendelőkben a védőmaszk használata továbbra is kötelező, az Egészségügyi Alapellátási Igazgatóság ezért mindenkit arra kér, tartsák be az adott háziorvosi rendelő működési rendjét és előírásait.