Folytatódik az ingyenes asztaliteniszezési lehetőség Nyírszőlősben!

Folytatódik az ingyenes asztaliteniszezési lehetőség Nyírszőlősben!
Folytatódik az ingyenes asztaliteniszezési lehetőség Nyírszőlősben!

Próbáld meg úgy kiejteni a ’pingpong’ szót, hogy nem érnek össze az ajkaid!

Asztalitenisz!

Az asztalitenisz egy labdajáték, amelyben kettő (egyéni játék) vagy négy játékos (páros játék) üt egy labdát egymás közt ütőkkel. A játékot egy asztalon játsszák, amelyet háló választ ketté. A játék adogatással (szervával) indul (a kezdő játékos úgy üti meg a labdát, hogy az előbb a saját, majd az ellenfél térfelén is lepattanjon). Az ellenfélnek már „csak” át kell ütnie a másik térfélre a labdát, ezt követően a szerváló játékosnak is hasonló a feladata. A pontot az a játékos éri el, aki utoljára tette át szabályos ütőfelülettel a labdát – olvasható nagyon is hivatalosan a Wikipédián. Aztán előjönnek az emlékek. Óvodás korunkban szerettünk volna felérni az asztalig, miközben néztük a ’nagyok’ ügyes játékát. Aztán jött a suli, amikor már az aulában felállított asztalnál próbáltunk csavarni a labdán és ordítottuk egymásnak a ’Szerva itt, csere ott”-ot a páros játéknál.

A diáksport fejlesztésére, a sportolási igények kielégítésére Nyírszőlősben is figyelnek! Szeptember 16-ától ismét folytatódik az ingyenes asztaliteniszezési lehetőség a gyerekeknek és a felnőtteknek is. Minden hétfőn 18.30 és 20.00 óra között 8 asztal áll rendelkezésre a sportolásra, szórakozásra a Szőlőskerti iskola tornatermében!

 

Szerző: Rutkai