Folytatódik a Retró Nyíregyháza sorozat – A Petőfi utca 1971-ben
A Petőfi utca 1971-ben

A fotón a Petőfi utca látható a Kiss Ernő utca találkozásnál 1971-ben. A négysávos utcán a „hatalmas” autóforgalmat csupán egy kékesszürke Warszawa 203-as gépkocsi képviseli. (Megjelent a Nyíregyházi Napló online kiadásának április 7-ei számában.)

A Petőfi utca a nagykörút részeként került kialakításra, mely a Vasútállomás és a belváros közötti autós és gyalogos forgalom zömét bonyolítja le. Csak az utca keleti oldalán épültek házak 1963-ban. A képen látható szalagház melletti platánfát az elmúlt években vágták ki. Az utca nyugati oldalán a Népkert, azaz a mai Petőfi tér helyezkedik el. A Petőfi utcán 1969. május 31-ig közlekedett a villamos, majd annak megszüntetése után, a síneket 1970-ben szedték fel.

A fotót Tulok Ferenc készítette 1971-ben a budapesti Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata megbízásából.

 

Szerző: dr. Holmár Zoltán történész