Folytatódik a Retró Nyíregyháza sorozat – A Kossuth tér éjszakai fényei 1969-ben

Folytatódik a Retró Nyíregyháza sorozat – A Kossuth tér éjszakai fényei 1969-ben

Retró Nyíregyháza sorozat 14. rész. (Megjelent a Nyíregyházi Napló január 17-ei számában.)

A képen az 1969-es Kossuth tér látható éjszakai fényekben, ahol ekkor már a jól ismert „ufólámpák” világítottak. A fotó bal oldalán a Takarékpalota épülete áll, melynek földszinti részén, a Csemege Áruház kivilágított ablakaival hívja fel a figyelmet. Az ekkor még Szabolcs Szállóként ismert Korona Szálló tetején az Állami Biztosító (ÁB) neonfelirata látható, míg a kép előterében felbukkan a villamos vonala is. A fák alatt némán parkoló gépkocsik tűnnek fel – köztük egy kék 353-as és egy fehér 311-es Wartburg. A Korona Szálló szomszédságában 1969-ben kezdik el építeni a Hotel Szabolcs modern épületét.

A  fotót az MTI munkatársa, Vidovics István készítette 1969-ben a budapesti Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata megbízásából.

 

Szerző: Holmár Zoltán történész