Flashmob Mercuryval és fesztiválmegnyitó Veronában

A Cantemus Gyermekkórus az 51. Montreux-i Nemzetközi Kórusfesztiválra kapott meghívást, ahol a hazai indulókkal együtt 17 kórus versenyezhet. A gyermekkar először április 8-án este lép fel a Montreux közeli Vevey kisváros templomában. Másnap kora délután a Genfi-tó partján álló legendás Queen énekes, Freddy Mercury szobránál rendeznek az énekkarok részvételével egy flashmobot, melyen a Queen egyik híres slágerét, a „Somebody to Love" című számot adják majd elő. Este a fesztivál nyitókoncertjén énekelnek, ahol a nemzetközi versenyen induló többi énekkar is szerepel majd. Április 10-11-én rendezik a versenyfordulókat, ahol két alkalommal szerepel a gyermekkórus 20 perces műsorral. A verseny gálahangversenyét április 11-én este rendezik meg. A kórus április 13-án érkezik haza.

Ugyancsak április 7-én a reggeli órákban indul Verona felé a Cantemus Ifjúsági Vegyeskar Szabó Soma vezetésével, ahol a tavaly megrendezett nemzetközi kórusversenyen Nagydíjat nyertek, így az a megtiszteltetés érte az együttest, hogy az idén a 26. alkalommal megrendezendő verseny nyitókoncertjét ők adhatják. Az énekkar április 8-án este lép fel a veronai filharmónia hangversenytermében. Műsorukon reneszánsz és kortárs műveket énekelnek. Terveik szerint az énekesek Padovába és Velencébe is ellátogatnak, majd április 10-én érkeznek Nyíregyházára.