Félmillió guggolás a cél!

Fél millió guggolás, ennyit szeretne Roma Ádám és csoportja április 30-ig végrehajtani. A nyíregyházi pedagógus egy újabb kihívást indított közösségi oldalán, melyhez bárki csatlakozhat. A csoporttagok folyamatosan küldik be a végrehajtott gyakorlatok számát, és 145-en már csatlakoztak. Több egyesület is jelezte, hogy szívesen vesz részt a kezdeményezésben. 

Nem ez az első projektje Roma Ádámnak. Korábban volt már kerékpározáshoz, futáshoz kapcsolódó program, de az egyik legnépszerűbb a fekvőtámasz volt. Vannak akik ennek köszönhetően kezdtek el rendszeresen sportolni, és a kihívásnak ez az egyik fő célja. 
Roma Ádám a Petőfi Iskolában tanít, és a tanári kar valamint a gyerekek is nagyon fogékonyak voltak az ötletre. A testnevelés órák keretében beépítették most a guggolást a tananyagba, de a szünetekben is mozognak a gyerekek. Bár a projekt csak március 1-jén indul, már 66 000 guggolásnál tartanak a csoport tagjai.