Fatum Nyíregyháza - győzelem az edzőmeccsen

Folytatta a felkészülést a Fatum Nyíregyháza, a mienk pedig pénteken délután zárt kapus edzőmérkőzést játszottak a TFSE  gárdája ellen. Az első játszmában lendületesen kezdett Leonidas Gaitanakis együttese, és azonnal elhúzott öt ponttal. A folytatásban még tovább nőtt a differencia, és végül 21 perc alatt nyerte a szettet a Fatum. Merve Cepni először játszhatott nyíregyházi színekben. A második játékrész elején a fővárosiak vezettek, de Anija Jurdza és Selena Leban vezérletével sikerült fordítani, és végül magabiztosan hozta ezt a felvonást is a nyírségi csapat. Ezúttal is lehetőséget kaptak a saját nevelésű fiatalok is, a harmadik szettben pedig Földi Boglárka, Bojana Ambulija és Török Petra is pályára lépett. Ez a szett szorosan alakult, a végén 21-16-ra még a vendégek vezettek, de óriási hajrával sikerült egyenlíteni, majd a szettet is megnyerte a Fatum. A csapatok megegyeztek, hogy négy játszmás meccset vívnak, és a negyedik játékrészt simán hozta a Nyíregyháza, így 4-0-ra győzött.  

Fatum Nyíregyháza – TFSE 4-0 (17, 15, 26, 13)

Nyíregyháza: Cicic 3, Karaoglu 6, Cepni 1, Jurdza 25, Lászlop 9, Leban 22
Csere: Tóth F., Nikolaichuk(liberók), Ambulija 7, Földi 2, Rufin-Martinez, Tolnai, Török 3
vezetőedző: Leonidas Gaitanakis