Farsangolnak a táncosok

Farsangolnak a táncosok

A február 2. és 7. között, 16. alkalommal megrendezett táncünnepen 7 rendezvényre várják a nézőket két helyszínen. A kamarában láthatják majd a Grecsó Zoltán, Gulyás Anna, Szeri Viktor, Tókos Attila és ifjabb Zsurafszky Zoltán koreográfiáit előadó együtteseket, valamint a dot.Conslát, Harcsa Veronika és Gyémánt Bálint élő zenei kíséretével. Az Usine 1.84 Közelítések című produkciója emberi történetekről szól, ahogyan felépülnek szinte a semmiből. Szeri Viktor Melinda álma című koreográfiája túlzásokon keresztül próbál rávilágítani az élet egyszerűségére és gyönyörűségére. A consla saját improvizációs formanyelv, amelyik ötvözi a salsa mozgásanyagát, a kortárs tánc kreatív önkifejezését és a kontakt tánc játékát. A dot.Consla műsorának címe: I hear you. Grecsó Zoltán Dadogó szimfóniája Esterházy Péter Oratorium Balbulum című drámájának érzéki olvasata, amelyik elénk tárja a múlt és jövő összekuszálódott szálait. Gulyás Anna 2017-ben hozta létre C.iC Társulatát, amelyre magas szintű technikai igényesség, ugyanakkor markáns fizikalitás, érzékenység és karakánság jellemző. Ezúttal a Fekete kutya című produkciójukat láthatjuk.

A Nyírség Táncegyüttes is ropja

– Nagy örömünkre évek óta felléphet a Művészeti a Táncfarsangon – nyilatkozta lapunknak Antal Roland, a szakgimnázium táncművészeti tagozatának tanára. – Vasárnap a nagyszínpadon a néptáncé lesz a főszerep, csütörtökön pedig a kortárs modern táncé. Kétfelvonásos lesz a Nyírség Táncegyüttessel közös műsorunk. Az elsőben lesz az Üzenet a jövőből, diákjaink előadásában. Ez egy nagyon érdekes visszatekintés a „XXII. századból” a hagyományaink világába. Arra szeretnénk felhívni a figyelmet, bárhogy változik is a világ, mindig tisztában kell lennünk a gyökereinkkel, azzal, honnan érkeztünk. A műsorban az autentikus koreográfiáktól haladunk egészen a kortárs, néha absztrakt mozgások felé a Bürkös Zenekar, valamint a Művészeti Szakgimnázium Zeneművészeti Tagozat növendékeinek kíséretében. A második felvonásban a Nyírség Táncegyüttes Szépanyám szőtte című műsorában a székelység életét mutatja be. Lélekemelő pillanatok, emberi sorsok, történelmi események, õsi hitvilág, egyházi ünnepek, a legények katonáskodó, a lányok párválasztó, a családok megmaradást biztosító évszázados szokásai jelennek meg a színen a Szikes zenekar kíséretében. A nagyszínpadon csütörtök este az első felvonásban a Nemes Nagy Ágnes Művészeti Szakközépiskola diákjai adják elő a Tavaszi áldozatot, majd a mi táncosaink mutatják be Ébredj! című műsorukat. Ezen az esten kizárólag kortárs, modern darabok jelennek meg szóló, duó, illetve csoportos előadásban.

(Szerző: Sz. Kántor Éva)

 

A Móricz Zsigmond Színház műsora

Január 26., szombat

19.00 Gyilkosság meghirdetve, Kiss Manyi bérlet, Nagyszínpad
19.30 Macbeth, Bérletszünet, Krúdy Kamara

Január 28., hétfő

9.30 A kis hableány, Vuk bérlet, MŰvész Stúdió
14.00 A kis hableány, Jégvarázs bérlet, MŰvész Stúdió
19.30 Macbeth, Krúdy „A” kombinált bérlet, Krúdy Kamara

Január 29., kedd

9.30 A kis hableány, Szimba bérlet, MŰvész Stúdió
19.30 Macbeth, Krúdy „B” kombinált bérlet, Krúdy Kamara

Január 30., szerda

19.30 Macbeth, Krúdy „C” kombinált bérlet, Krúdy Kamara

Január 31., csütörtök

19.30 Macbeth, Krúdy „D” kombinált bérlet, Krúdy Kamara

Február 1., péntek

19.00 Balfácánt vacsorára!, Benczúr bérlet, Nagyszínpad
19.30 Oscar, Móricz kamara bérlet, Krúdy Kamara