Falusi Húsvét a Sóstói Múzeumfaluban
Falusi Húsvét a Sóstói Múzeumfaluban április 15-18. között (Fotó: internet)

A Sóstói Múzeumfalu Falusi Húsvétra hívja és várja a látogatókat, április 15-e és 18-a között.

A nagyhét utolsó napjaiban a hagyományos tojásfestést próbálhatják ki gyermekek és felnőttek egyaránt, illetve megismerkedhetnek a görögkatolikus és református húsvéti ételekkel. A böjti elcsendesedés után húsvéthétfőn a Nyírség Táncegyüttes várja 10.30-kor az érdeklődőket a jánkmajtisi portára, tánccal, énekkel és természetesen hagyományos locsolással.  A Túristvándi csűrben 11.00 órakor új állandó kiállítás nyitja meg kapuit a nagyközönség előtt, Értéktár a múzeumban - Múzeum az értéktárban címmel. A Megyei Értéktár gyöngyszemeit méltatja a kiállítás, méltó helyre emelve ezzel Szabolcs-Szatmár-Bereg megye megszámlálhatatlan kincsét. A Múzeumfaluba látogató családok számára több programmal is kedveskedünk, 12.30-kor az Ákom-Bákom BáBcsoport, 15.00 órától pedig a Kuckó Művésztanya szórakoztatja a faluközpontban a színpadon a közönséget. Az érdeklődők 12.00 és 13.00 órakor a református és görögkatolikus húsvéti szokásokkal is megismerkedhetnek, valamint 14.00 órakor a templomban református istentiszteleten vehetnek részt. A Tánctanoda lelkes táncosai a színpadon is bemutatkoznak, 13.30-kor pedig táncházba és locsolkodásra hívják a Múzeumfalu látogatóit, melynek helyszíne a faluközpont. Hajdu Ágota tavaszi falujárásra invitálja a lányokat. Az Újlétai Magtárban minden ügyes kéz megtalálhatja a kedvére való tevékenységet, kölnivíz készítésre, tojásfestésre és tojásgyűjtő táska készítésére is lesz lehetőség. Az Anarcsi portán húsvéti ételkóstoló, a Temetőcsősznél gyógytea, a Nyitott szín alatt pedig szamoskéri töltöttkáposzta vár mindenkit. Lesz még kosaras körhinta, népi játékok, szövés, íjászat és falusi vásár, mert a Sóstó Múzeumfaluban élmény a hagyomány!