Ez történt Nyíregyházán – Átadták a Zöld Irodaházat, nyárra kész a négy csillagos hotel

Ez történt Nyíregyházán – Átadták a Zöld Irodaházat, nyárra kész a négy csillagos hotel

Minden, amit a II. Nyírségi Disznótoros Fesztiválról tudni kell!

Immár 2. alkalommal várja a hagyományos magyar gasztronómia híveit a Nyírségi Disznótoros Fesztivál, amely egyben otthont ad a XVIII. Nemzetközi Böllérversenynek is. Február 16-án, szombaton a Sóstói Múzeumfaluban miközben felelevenítik a falusi disznótor hagyományait, a ZeneExpressz előadói, többek között Márió és Komonyi Zsuzsi szórakoztatja majd az érdeklődőket.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/minden-amit-a-ii.-nyirsegi-disznotoros-fesztivalrol-tudni-kell-2019-02-05

Több helyi táncegyüttes és a Szikes Zenekar is fellép.

Belsőépítészeti munkák – A tervek szerint nyár elejére elkészülhet a négy csillagos hotel

A belsőépítészeti munkák folynak az új, négy csillagos, 122 szobás szálloda építkezésén Sóstógyógyfürdőn. A gépészeti, villamossági, festési fázisokon dolgoznak a szakemberek.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/belsoepiteszeti-munkak--a-tervek-szerint-nyar-elejere-elkeszulhet-a-negy-csillagos-hotel-2019-02-06

A beruházás a tervek szerint nyár elejére készül el.

125 éves a Móricz Zsigmond Színház épülete

2019. február 6-án volt 125 éve, hogy a Móricz Zsigmond Színház Alpár Ignác tervezte épülete megnyitotta kapuit. A tervező, Alpár Ignác a kor egyik legnevesebb építésze volt, alkotásaiban az úgynevezett historikus, klasszicizáló stílust képviselte. Ő jegyzi a város másik korabeli ékességét, a Korona-szálló épületét is.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/125-eves-a-nyiregyhazi-moricz-zsigmond-szinhaz-epulete-2019-02-06

A színház teljes belső berendezése fából készült.

Ismét történelmi csúcs közelében a városi költségvetés, több mint 73 milliárd forint

Idei első ülését tartotta a nyíregyházi képviselő-testület. A közgyűlés többek között elfogadta a város 2019-es költségvetését, döntött az idegenforgalmi és városmarketing szempontból jelentős nagyrendezvények finanszírozásáról, valamint az újabb fejlesztési pályázatok támogatásáról.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/ismet-tortenelmi-csucs-kozeleben-a-varosi-koltsegvetes-tobb-mint-73-milliard-forint-2019-02-07

A napirendek tárgyalása előtt a képviselők áttekintették a két közgyűlés között történt eseményeket.

Megújul az SZTK földszintje – Bővül a fizioterápiás eszközpark

Közel 300 millió forintból újul meg a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház öt telephelye egy európai uniós pályázatnak köszönhetően. A program infrastrukturális fejlesztéseket és eszközbeszerzéseket is tartalmaz. A nyíregyházi kórházban közel 150 millió forintból korszerűsödik a fizioterápiás járóbeteg szakellátás.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/megujul-az-sztk-foldszintje--bovul-a-fizioterapias-eszkozpark-2019-02-08

Közel 300 millió forintból korszerűsödnek a fizioterápiás célú járóbeteg-szakellátás szolgáltatásai.

A Zöld Irodaház is a megújult kormányhivatali ingatlanok között van

Hét kormányhivatal által használt ingatlan, köztük a nyíregyházi Zöld Irodaház és a Megyeháza „B” épülete is megújult energetikai szempontból egy uniós projekt keretében. A csütörtök délutáni ünnepélyes átadáson részt vett dr. Tuzson Bence, közszolgálatért felelős államtitkár is, aki azt mondta, ezzel az állam szempontjából példamutató lépéssel nemcsak a települések szépültek, hanem az energiafelhasználás is hatékonyabb lett, ami az egész ország szempontjából is fontos.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/a-zold-irodahaz-is-a-megujult-kormanyhivatali-ingatlanok-kozott-van-2019-02-08

Folyamatos fejlődés eredménye a megújult Zöld Irodaház.