Ez aztán csillagos ötös! Kiütötte ellenfelét a Nyíregyháza Spartacus
Fotó: Trifonov Éva

A Budaörs ellen lépett pályára a Nyíregyháza Spartacus. A vendégek egy 11 meccses nyeretlenségi sorozatot szakítottak meg legutóbb, a Szpari 7 mérkőzés óta volt veretlen.

Nyíregyháza Spartacus FC - Budaörs 5-0 (2-0)

Városi Stadion, zárt kapuk mögött

Jv: Nagy Róbert (Márkus Tamás, Berényi Ákos)

Nyíregyháza: Fejér - Szabó (Kalocsai 67.), Szokol, Papucsek, Jánvári (Fodor 58.), Galambos (Svedyuk 67.), Márkus, Paku, Gresó (Kovács N. 81.), Hamed, Hornyák (Zamostny 67.)

vezetőedző: Gálhidi György

Budaörs: Szabó B. – Menyhárt, Zsidai, Kékesi, Pintér, Molnár T.( Csiki  68.), Vágó, Petneházi, Horváth E.(Pethő 46.), Halmai (Petró 65.), Horváth R.,

vezetőedző: Márkus Tibor

1. perc Elkezdődött a találkozó.

3. perc Gresó lőtt mellé 22 méterről.

4. perc Nagy helyzet, Hornyák közeli lövése után nagyot védett Szabó, Paku ismételt, de nem tudta megszerezni a vezetést a Szpari.

7. perc Vendég szöglet után Molnár fejelt, a kapufát találta el. Petnehezi ismételt a kipattanó után, Fejér védett.

8. perc Gresó nagy lövését bravúrral tolta ki a léc alól Szabó.

12. perc Egy előre rúgott labdába Molnár ért bele, Fejér fogta a labdát.

15. perc Paku lőtt egy kipattanó labda után fölé.

18. perc Petneházi szabadrúgása után Horváth E. lőtt mellé.

21. perc Halmai lépett ki Szokol szorításában, végül Fejér védett bravúrral.

23. perc Hornyák és Gresó összjátéka után utóbbi lőtt, Szabó védett.

32. perc Paku lövését fogta Szabó vetődve.

35. perc Hamed lőtt a 16 sarkáról centikkel mellé.

37. perc GÓÓÓL! Gresó Mátyás passzolt középre balról, Hornyák Marcell pedig a kapuba lőtt, 1-0.

40. perc Horváth R. lőtt közelről, mellé ment a labda.

41. perc Halmai lövését tolta ki Fejér az alsó sarok elől.

45. perc GÓÓÓL! Gresó Mátyás szöglete után Márkus Attila fejelt a kapuba, 2-0.

Vége az első félidőnek.

47. perc Szabó Balázs kapott sárgát.

48. perc Paku cselezgetett egy szöglet után, de végül mentettek a védők.

53. perc Paku lőtt mellé egy szép akció végén.

54. perc GÓÓÓÓL! Gresó Mátyás lövése megpattant, és a kapuban kötött ki, 3-0.

56. perc Papucsek kapott sárga lapot.

60. perc Szabó Bálint lövését fogta Szabó Balázs.

62. perc GÓÓÓÓL! Galambos Ádám passzolt Hornyák Marcellhez, aki a kapuba lőtt, 4-0.

65. perc GÓÓÓÓL! Gresó ollózása után Hamed Yasin elé került a labda, aki a kapuba lőtt, 5-0.

78. perc Zamostny lőtt nagy helyzetben, előbb Szabó védett, majd mellé ment az ismétlés.

84. perc Kovács pörgetett kapásból, védett a vendég kapus.

Vége a találkozónak, nyert a Szpari.

Gálhidi György: - Öröm volt ma nézni a csapatot, hatalmas gratuláció a fiúknak. Akik legutóbb támadásban gyengébben teljesítettek, most nagyszerűen futballoztak. Egy jó színvonalú mérkőzésen győztünk.

Márkus Tibor: - Sok szép emlék köt Nyíregyházához, ez a mai nap nem tartozik majd közéjük. Az első félidőben több helyzetünk is volt de nem sikerült gólt szereznünk, fordulás után pedig már kockáztattunk, kinyíltunk, a hazaiak pedig újabb gólokat lőttek.