Európai Parlamenti választások – A megyében és Nyíregyházán is ez az eredmény

Európai Parlamenti választások – A megyében és Nyíregyházán is ez az eredmény
Fotó: Szarka Lajos

Vasárnap este 23 órakor 99,9 százalékos feldolgozottsággal jelentette meg az Európai Parlamenti választások előzetes eredményeit a Nemzeti Választási Iroda. A Fidesz-KDNP a szavazatok 52,14 százalékával magasan nyerte a választást, 13 képviselőt küldhetnek az Európai Parlamentbe. A voksoláson rekordnak számító, 43,37 százalékos részvétel született, a megszámlált érvényes szavazatok száma összesen 3 millió 409 ezer 785 volt.

A hétvégi magyarországi Európai Parlamenti választáson a hazánknak járó 21 képviselői hely sorsa dőlt el. A Fidesz-KDNP a szavazatok 52,14 százalékával magasan nyerte a választást, 13 képviselőt küldhetnek Brüsszelbe. A második helyen a DK végzett 16,26 százalékkal, ezzel 4 képviselői helyet szereztek. A Momentum 9,92 százalékos eredményével 2 mandátumot szerzett, az MSZP-Párbeszédnek 6,68 százalékos, a Jobbiknak pedig 6,44 százalékos eredménnyel 1-1 képviselője lesz. Nem szerzett Európai Parlamenti mandátumot a MI HAZÁNK, a Magyar Kétfarkú Kutyapárt, az LMP és a MUNKÁSPÁRT sem.

A megyében és Nyíregyházán is ez az eredmény

Szabolcs-Szatmár- Bereg megyében a választás 38 százalékos részvétellel zajlott, a Fidesz-KDNP a szavazatok 60,66 százalékát kapta meg, a pártok sorrendje megegyezik az országos eredménnyel. Nyíregyházán a 101 szavazókörben közel 95 ezer választópolgár adhatta le voksát. A részvétel 42,44 százalékos volt, 40 ezer 212-en mentek el szavazni. A Fidesz-KDNP a szavazatok 46,23 százalékát, a DK a 20,08, a Momentum a 10,43, az MSZP-PÁRBESZÉD a 8,66, a Jobbik pedig a 6,88 százalékát kapta. Tehát a pártok támogatása Nyíregyházán is megegyezik az országos eredményekkel. A választás hivatalos végeredményét a külképviseleteken leadott szavazatok hazaszállítása és összeszámlálása, valamint a levélszavazatok beérkezése és összeszámlálása után a Nemzeti Választási Bizottság állapítja meg, legkésőbb június 14-én.

Kapcsolódó galéria

Európai Parlamenti Választások 2019