Erősödő kapcsolatok Rzeszów-val

A Nyíregyházi Diák-polgármesteri Iroda, illetve a Mustárház fiataljai január 15. és 21. valamint 22. és 28. között Rzeszów-ban Erasmus+ programon vettek részt, melyet a Nemzetközi Projektek Szövetsége "INPRO" szervezte.

A közel 30 résztvevő 6 különböző országot képviselt (Lengyelország, Szlovákia, Ukrajna, Törökország, Spanyolország, Magyarország). A két program a párbeszéd és nyelvi sokszínűség köré épült. A problémamegoldás kommunikációjának agresszivitás nélküli útjáról non-formális feladatok segítségével ismerkedtek meg. A résztvevők sort ejtettek a különböző sztereotípiák ismertetésében, melyet vitakör követett. A rengeteg ötletelés mellett lehetőségük volt Nyíregyháza testvérvárosának történelmében is elmélyedni. Mindezek mellett a nemzetközi kapcsolatok megerősítésére is sort kerítettek.

 

Szerző: Takács Zsófia, diákpolgármester

Kapcsolódó galéria

Erősödő kapcsolatok Rzeszówval