EP választás – Reggel 6 és este 19 óra között tartanak nyitva a szavazóhelyiségek

EP választás – Reggel 6 és este 19 óra között tartanak nyitva a szavazóhelyiségek
Az EP választáson Nyíregyházán 101 szavazókörben adhatják le voksukat

Magyarországon május 26-án tartják az Európai Parlamenti választásokat.

Vasárnap reggel 6-tól este 19 óráig lesznek nyitva a szavazóhelyiségek. A szavazásra jogosult állampolgárok vigyenek magukkal olyan érvényes okmányokat, amelyekkel személyazonosságukat és lakcímüket igazolni tudják. Mindenkinek egy szavazata van, a választópolgárok a szavazólapon kilenc párt nevét találják, melyek közül egy pártlistát támogathatnak. Az EP választáson Nyíregyházán 101 szavazókörben adhatják le voksukat. A választási iroda felhívja a választópolgárok figyelmét, hogy a korábban kiküldött értesítőben szerepel, hogy melyik szavazókörben szavazhatnak.

Dr. Szemán Sándor címzetes főjegyző elmondta, a szavazókörök 19 órai zárása után felbontják az urnákat és megszámolják a szavazatokat, megállapítják az eredményt, majd a borítékokat beviszik a helyi Választási Irodára. Az Európai Unióban mindaddig nem lehet egyetlen részeredményt sem mondani, ameddig bármelyik tagállamban még zajlik a szavazás. Csütörtökön Hollandiában és az Egyesült Királyságban már megtörtént a választás, de eredményt csak vasárnap 23 óra után hirdetnek, mert Olaszországban eddig tart a szavazás.