Endometriózis nap Nyíregyházán – Az új sóstói szállodában rendezik a programokat
Fotó: Illusztráció

Idén ismét megszervezi a márciusi Endometriózis Világhónap alkalmából március 7-én a nyíregyházi napot a helyi klub. 

Az új sóstói szállodában szombaton délelőtt fél 10-től  találkozhatnak a betegek és orvosok, illetve az alternatív gyógyászat képviselői. Az esemény fővédnöke Dr. Adorján Gusztáv szülész-nőgyógyász főorvos, a megyei kórház főigazgatója.

A fájdalmas, akár meddőséget is okozó női betegség a 15 és 45 év közötti nők 10%-át érinti, melyet gyakran csak komoly műtéttel lehet megállítani. Speciális eszközök és speciális felkészültségű orvosok, több szakmát összefogó team munkája szükséges. A világháló közösségi oldalain szerveződő klub ismét tervezi a jótékonysági futást, melynek bevételéből újabb információs füzetek készülnek, illetve támogatja a helyiek működését.

A központi e-mail cím az info@noiegeszsegert.hu, illetve a nyíregyházi szervezőt a porkolabne.barbara@endometriozismagyarorszag.hu címen érhetik el.