Emlékezés és edzőmeccs - Elveszítette egyik hűséges szurkolóját a Szpari

Emlékezés és edzőmeccs - Elveszítette egyik hűséges szurkolóját a Szpari

Kérdéses volt, hogy az NK Rudar Velenje elleni felkészülési mérkőzésen pályára léphet-e a Nyíregyháza Spartacus. A találkozó előtt ugyanis csúnya felhők érkeztek a pálya fölé. Végül csúszással, de elindulhatott a meccs az edzőpályán, mely gyásszünettel kezdődött Szilágyi Erzsó emlékére. A Szpari szurkolója rövid ideig tartó súlyos betegség után hunyt el. Szurkolótársai a Városi Stadionnál emlékeztek rá. 

A szlovéniai edzőmeccs a mieink szempontjából nem kezdődütt rosszul, az 5. percben 11-est rúghatott a Szpari, de kimaradt a büntető. A 17. percben viszont vezetést szerzett a szlovén első osztályú csapat, és bár a folytatásban voltak helyzetek mindkét oldalon, több gól nem esett, így a Rudar megnyerte a mérkőzést. 

Nyíregyháza Spartacus - NK Rudar Velenje (szlovén I. osztály) 0-1 (0-1)

Nyíregyháza: Menczeles (Talián 46.) - Szabó(Herczku 76.), Szokol, Vasiljevic, Csilus - Erdei (Hamed 46.), Kalocsai (Sigér 76.), Nemes, Gresó(Vass 76.) - Pócsik(Zamostny 76.), Banyoi

vezetőedző: Szergej Pacaj